با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

سازمان بورس و پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی

اخبار/اقتصاد کلان

شنبه 13 خرداد 1402

|

مطالعه 2 دقیقه

|

86 بازدید

سازمان بورس و پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی
coma_iconcoma_icon

برنامه های ویژه سازمان بورس برای پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی از جمله: سرمایه‌گذاری غیرمستقیم، کارگاه و مسابقات در حوزه سواد مالی، میز مرکز پژوهش‌های سازمان بورس و حضور روزانه یکی از اعضای هیئت مدیره سازمان بورس در نمایشگاه

مهدی حاجی ‌وند مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست خبری شورای سیاست‌ گذاری پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی کشور اظهار کرد: این نمایشگاه غیبت یکی دو ساله ‌ای به‌ علت همه‌ گیری کرونا داشت و خوشحالیم که امسال این رویداد برگزار می ‌شود. امیدوارم این نمایشگاه بستری باشد که دولت سیزدهم، وزارت امور اقتصادی و دارایی از این مظلومیت رسانه ‌ای بیرون بیایند. فکر می‌ کنم این رویداد طلوع و مطلعی برای دمیدن روح امید در حوزه مالی باشد.

حاجی ‌وند با اشاره به اهمیت سرمایه ‌گذاری غیرمستقیم برای سازمان بورس گفت: سرمایه ‌گذاری غیرمستقیم یکی موضوعات مورد تاکید سازمان بورس در این نمایشگاه است. ما یک پنل و میز خاصی را برای مدیران سیاست‌ گذار در حوزه صندوق‌ های سرمایه ‌گذاری ترتیب داده ‌ایم تا جزئیات را برای مخاطبان تشریح کنند. در حوزه سواد مالی هم کارگاه ‌ها و مسابقاتی را خواهیم داشت. در رابطه با مسائل مرتبط به حقوق سهامداران هم همکاران حوزه حقوقی سازمان بورس حضور خواهند داشت تا موضوعاتی مثل سوت ‌زنی، شکایات، و… را بررسی کنند. میز مرکز پژوهش ‌های سازمان بورس هم فعال خواهد بود تا ضمن ارائه اقدامات انجام شده، نقطه نظرات پژوهشی را دریافت کند.

مدیر روابط عمومی و امور بین ‌الملل سازمان بورس با بیان اینکه جلسات منظمی را در سازمان بورس برای هماهنگی فرآیند حضور سازمان در نمایشگاه برگزار کردیم، گفت: دکتر مجید عشقی احتمالا یکی از سخنرانان مراسم افتتاحیه خواهند بود. برنامه ‌ریزی‌ کرده ‌ایم تا روزانه یکی از اعضای هیئت مدیره سازمان بورس را در نمایشگاه داشته باشیم. به گفته صالح سپاسدار مسئول اجرایی نمایشگاه صنعت مالی این نمایشگاه با رویکرد فرهنگسازی و افزایش سواد مالی برگزار می‌شود.این نمایشگاه رکورد بزرگترین رویداد صنعت مالی در داخل کشور را دارد و در خاورمیانه هم بزرگترین رویداد صنعت مالی به حساب می‌آید.

نمایشگاه صنعت مالی از تاریخ ۱۶ خرداد به مدت چهار روز تا ۱۹ خرداد در محل نمایشگاه‌ های بین ‌المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.


آخرین اخبار اقتصاد کلان

ارسال لایحه بودجه ۱۴۰۳ به مجلسارسال لایحه بودجه ۱۴۰۳ به مجلس

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلام ارسال لایحه دولت در آخرین روز تصویب قانون در مجلس از تحویل این سند مهم اقتصادی در اولین جلسه بعد از تعطیلات مجلس خبر داد.

17 بازدید

مشاهده
درآمد مالیاتی ۱.۸ برابر درآمد نفتدرآمد مالیاتی ۱.۸ برابر درآمد نفت

درآمد مالیاتی ۱.۸ برابر درآمد نفت و با رشد ۵۰ درصدی پیش بینی شد.

25 بازدید

مشاهده
سهام بورسی وثیقه بانکی شد.سهام بورسی وثیقه بانکی شد.

دارایی‌های متعددی که افراد دارند و امکان وثیقه‌گذاری آن‌ها وجود نداشت، از امروز و با راه‌اندازی سامانه ست می‌تواند به صورت الکترونیک توسط...

25 بازدید

مشاهده
جزئیات جریمه ۲۵ بانک‌ بورسی و دولتیجزئیات جریمه ۲۵ بانک‌ بورسی و دولتی

تا ۱۵ آبان بر مبنای رأی تجدید نظر دادرسی انجام شده، ۲۶.۲ هزار میلیارد تومان جریمه برای بانک‌های متخلف...

20 بازدید

مشاهده
۱۶ بانک بورسی و دولتی جریمه شدند.۱۶ بانک بورسی و دولتی جریمه شدند.

۱۶ بانک‌ بورسی و دولتی متخلف، ۲۶.۲ هزار میلیارد تومان جریمه شدند.

42 بازدید

مشاهده
احتمال آزادسازی 10 میلیارد دلاراحتمال آزادسازی 10 میلیارد دلار

واشنگتن فری‌بیکن از احتمال موافقت امروز دولت آمریکا با دسترسی ایران به 10 میلیارد دلار از منابع مالی در عراق خبر داد.

38 بازدید

مشاهده
مجلس افزایش مالیات بر ارزش افزوده را رد کرد.مجلس افزایش مالیات بر ارزش افزوده را رد کرد.

مجلس در حالی هفته پیش با تصمیم دولت مبنی بر افزایش یک تا 10 درصدی مالیات بر ارزش افزوده در لایحه برنامه هفتم مخالفت کرد که...

29 بازدید

مشاهده