با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

سوالات متداول

1 - چگونه می توانم در کارگزاری هامرز پذیرش و ثبت نام شوم؟

از طریق مراجعه به لینک reg.hbc.ir. می توانید در عرض چند دقیقه به صورت غیرحضوری ثبت نام کنید. همچنین می توانید به آدرس ما واقع در ضلع شمالی میدان شیخ بهائی، خیابان ده ونک، ساختمان سینا، پلاک 3، طبقه 2 مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام حضوری اقدام نمایید.

2 - برای پذیرش و ثبت نام در کارگزاری هامرز به چه مدارکی نیاز دارم؟

اصل شناسنامه و کارت ملی هوشمند یا رسید کاغذی کارت ملی

3 - چگونه می توانم نسبت به تغییر اطلاعات خود نزد کارگزاری اقدام کنم؟

تغییر اطلاعات هویتی مانند نام و نام خانوادگی مستلزم تغییر آن در مدارک شناسایی و انجام اصلاح مشخصات از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه می باشد. پس از اعمال تغییرات و انجام درخواست در درگاه یکپارچه ذینفعان و سجام با ارسال کد یکبار مصرف، اطلاعات شما به روز رسانی می گردد.

برای تغییر هر گونه اطلاعاتی اعم از آدرس، تلفن، حساب بانکی ابتدا باید تغییرات در سجام توسط مشتری اعمال شده و سپس به کارگزاری اطلاع داده شود تا تغییرات لازم اعمال شود.

4 - چگونه برای فرزند زیر 18 سال کد بورسی گرفته و او را ثبت نام کنم؟

ثبت نام در سجام برای اشخاص زیر 18 سال باید توسط ولی (پدر) انجام شده و داشتن حساب بانکی به نام فرزند زیر 18 سال اجباری می باشد. شماره موبایلی که در بدو ورود به سامانه ثبت و معرفی می گردد نیز باید تحت مالکیت و به نام ولی (پدر) باشد. در صورت قیم بودن شخصی غیر از پدر باید شماره همراه قیم ثبت شده و قیم نامه و سایر مستندات لازم توسط قیم در سجام بارگذاری گردد. پس از ثبت نام سجام کد پیگیری ده رقمی برای ولی/قیم ارسال می شود که کد احراز هویت سجام می باشد و احراز هویت باید از طریق ولی/قیم در دفاتر پیشخوان دولت منتخب سپرده گذاری یا کارگزاری های دارای مجوز انجام شود.

توجه داشته باشید برای ثبت نام فرزند زیر 18 سال در کارگزاری ولی یا قیم قانونی وی نیز حتما باید در کارگزاری ثبت نام شوند.

5 - آیا می توانم به وکالت از شخص دیگری نسبت به پذیرش و ثبت نام وی اقدام کنم؟

با توجه به مکانیزه و اینترنتی بودن پروسه پذیرش مشتریان از طریق لینک reg.hbc.ir، کلیه امور پذیرش و ثبت نام بایستی توسط شخص اصیل انجام گردد.

6 - چگونه می توانم جهت استفاده از خدمات کارگزاری هامرز در زمینه معاملات اختیار ثبت نام کنم؟

از طریق ثبت نام غیرحضوری در بورس اوراق بهادار و تهیه و ارسال ضمانت های لازمه به کارگزاری دسترسی های لازم برای شما فراهم و ارسال می شود.

7 - چگونه نسبت به پذیرش و ثبت نام بورس کالا در کارگزاری هامرز اقدام نمایم؟

پس از تکمیل پذیرش در بورس اوراق بهادار، از طریق مراجعه به لینک این کارگزاری که بعدا خدمتتان اعلام می گردد نسبت به ثبت نام و افتتاح حساب وکالتی اقدام نمایید.

8 - آیا می توانم به عنوان سرمایه گذار حرفه ای در کارگزاری هامرز از مزایای این موضوع بهره مند شوم؟

بله، می توانید از طریق ثبت درخواست سرمایه گذار حرفه ای نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایید.

9 - با چه مبلغی می توانم نسبت به شروع سرمایه گذاری در بورس اقدام کنم؟

حداقل مبلغ برای اقدام به خرید و فروش سهام مبلغ 500 هزار تومان می باشد.

1 - چگونه می توانم از کل دارایی سهام خود نزد کارگزاری ها مطلع شوم؟

از طریق مراجعه به سایت سجام و تکمیل ثبت نام و احراز هویت سجام و ثبت نام در درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه می توانید به گزارش کاملی از کل دارایی سهام و کدهای بورسی خود (در صورت دو کده بودن) دسترسی داشته باشید.

2 - چگونه می توانم دارایی سهام خود را به کارگزاری انتقال دهم؟

از طریق ثبت درخواست تغییر کارگزار ناظر در سامانه معاملات برخط کارگزاری هامرز می توانید نسبت به انتقال دارایی سهام خود از کارگزاری های دیگر به کارگزاری هامرز اقدام نمایید.

3 - انتقال دارایی سهام به کارگزاری چقدر زمان می برد؟

24 ساعت پس از ثبت درخواست تغییر کارگزار ناظر در سامانه معاملات برخط، دارایی سهام شما به کارگزاری مقصد منتقل می گردد.

4 - برای خرید اوراق تسهیلات مسکن چه اقدامی باید انجام دهم؟

پس از ثبت نام و احراز هویت سجام و ثبت نام در لینک reg.hbc.ir، یوزر و پسورد سامانه معاملات آنلاین خدمتتان ارسال می گردد، با ورود به سامانه در ساعت معاملات می توانید نسبت به خرید اوراق اقدام نمایید بهتر است نوع و تعداد تسه یا تملی را از بانک اعتبار دهنده دریافت نمایید.

5 - مبلغ سود سهام به حسابم واریز نشده علت آن چیست؟

واریز سود سهم هایی که توسط شما خرید شده است از طریق امور سهام شرکت به حساب شما واریز می گردد، اکثر شرکت ها با الزام سجامی شدن کلیه فعالان بازار سرمایه سود سهام شما را از طریق سامانه سجام به حساب بانکی ثبت شده در سجام واریز می نمایند، همچنین شرکت ها از زمان تصویب سود 8 ماه برای واریز سود زمان دارند، با سجامی شدن و ثبت نام در درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه می توانید گزارش سودهای پرداخت شده به حساب خود را مشاهده نمایید و در صورت عدم واریز سود پس از دوره های قانونی واریز، موضوع را از امور سهام شرکت پیگیری نمایید.

6 - چرا مبلغ ناشی از فروش سهام عدالت در حساب من شارژ نمی شود؟

فروش سهام عدالت به جهت کنترل نوسانات بازار مدت هاست متوقف شده است، سفارشات فروش شما در صورت ثبت در سامانه باقی مانده و در صورت مجاز شدن معاملات به فروش خواهد رفت.

7 - ممنوعیت فروش به چه معناست و چه کاری باید برای رفع آن انجام دهم؟

عدم امکان فروش دارایی یا ممنوعیت از فروش نوعی از ممنوعیت است که به دلیل عدم فروش دارایی با ارزش بیشتر از پنجاه میلیون تومان در طول مدت دو سال برای یک کد بورسی اعمال می گردد، تکمیل فرآیند سجام توسط مشتری باعث رفع این نوع ممنوعیت می گردد.

8 - در کارگزاری هامرز میتوانم تلفنی نسبت به ارائه سفارش خرید و فروش اقدام کنم؟

مرکز تماس کارگزاری هامرز با شماره 02181021870 آماده دریافت سفارش های تلفنی شماست.

9 - آیا می توانم در چند کارگزاری حساب معاملاتی فعال داشته باشم؟

بله، هیچ محدودیتی برای ثبت نام و انجام معاملات از طریق چند کارگزاری وجود ندارد، اما در صورت خرید یک نماد در یک کارگزاری کلیه معاملات بعدی در سایر کارگزاری ها و تغییرات عددی در تعداد سهام، در حساب کارگزار اول که ناظر سهم شما می باشد قابل مشاهده می باشد.

10 - آیا می توانم به وکالت از شخص دیگری نسبت به فروش سهام وی اقدام کنم؟

با اخذ وکالتنامه معتبر که از تاریخ آن بیش از 6 ماه نگذشته باشد استعلام های لازم از شرکت سپرده گذاری مرکزی انجام شده و در صورتی که مانعی وجود نداشته باشد معامله انجام می گردد و وجه آن به حساب موکل واریز می گردد.

11 - آیا می توانم سهام موجود در کد بورسی خود را به دیگری واگذار کنم؟

امکان انتقال سهام و کد به کد وجود ندارد.

12 - فرآیند تبدیل حق تقدم به سهم در پنل آنلاین چیست؟

پس از پرداخت مبلغ اسمی و بعد از ثبت افزایش سرمایه، پروسه تبدیل گواهی حق تقدم به سهم، حدود ۴ الی ۶ ماه زمان خواهد برد که به صورت خودکار صورت می گیرد و به پرتفوی شما اضافه می شود.

13 - اگر برای انجام برخی معاملات با پیغام (توافق نامه تایید نشده است) روبرو شدم چه اقدامی انجام دهم؟

با کلیک بر روی مشخصات کاربری خود به صفحه توافق نامه ها هدایت می شوید، توافقنامه ای که تیک خوانده شده ندارد را مطالعه نمایید و برروی پذیرش توافقنامه کلیک فرمایید.

14 - چرا سهام جایزه من به پرتفوی اضافه نشده است؟

فرایند سپرده شدن سهام جایزه معمولاً زمان بر است شما می توانید سهام جایزه خود را در درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه با حرف (ج) در انتهای نماد در لیست دارایی خود مشاهده نمایید در صورت فروش سهام پایه بعد از سپرده شدن سهام جایزه از طریق ثبت درخواست تغییر کارگزار ناظر می توانید نسبت به انتقال دارایی سپرده شده اقدام فرمایید.

15 - سقف واریز وجه به حساب آنلاین تا چه مبلغی است؟

تا 100 میلیون تومان امکان واریز وجه از طریق درگاه پرداخت آنلاین وجود دارد.

16 - امکان خرید خودرو از بورس کالا در کارگزاری هامرز وجود دارد؟

بله، پس از ثبت نام و پذیرش در بورس اوراق و بورس کالا دسترسی های لازم جهت انجام معاملات در بورس کالا برای شما فراهم می گردد.

1 - چرا سهام من نزد کارگزاری هامرز فریز شده است؟

در صورتی که قبلاً از اعتبار کارگزاری هامرز استفاده نموده و یا بدهی پرداخت نشده داشته باشید سهام شما تا تسویه اعتبار نزد کارگزاری هامرز فریز باقی خواهد ماند، در صورتی که بدهی یا اعتباری نزد کارگزاری ندارید جهت رفع فریز سهام خود می توانید با شماره های کارگزاری واحد اعتبارات تماس حاصل فرمایید.

2 - چگونه می توانم از هامرز اعتبار دریافت کنم؟

رویه های تخصیص اعتبار به زودی از طریق تارنمای رسمی شرکت و در این بخش قرار خواهد گرفت.

1 - به حساب بانکی کارگزاری پول واریز کرده ام چگونه آن را جهت اعمال در حساب معاملاتی خود اعلام نمایم؟

با مراجعه به بخش آپلود فیش واریزی بانکی می توانید نسبت به آپلود و ورود اطلاعات فیش اقدام نمایید، در اسرع وقت فیش شما بررسی و مبلغ آن در حساب شما منظور می گردد.

2 - آیا امکان لینک مستقیم پنل آنلاین با حساب بانکی وجود دارد؟

بله، این لینک مستلزم داشتن حساب بانکی فعال در بانک ملت و سامان و ارائه اطلاعات حساب و درخواست برقراری ارتباط با کارگزاری می باشد، جهت ارائه درخواست به کارگزاری می توانید با واحد معاملات برخط کارگزاری تماس حاصل فرمایید.

1 - آیا در خرید خودکار عرضه اولیه، احتمال ضرر نیز وجود دارد؟

روند عرضه‌ اولیه‌ها در روزهای ابتدایی معمولا صعودی است و با افزایش قیمت سهام خریداری شده در روزهای ابتدایی و سپس فروش آن، سود حاصل می‌شود ولی به طور کلی تضمینی برای سودآفرینی در این طرح وجود ندارد.

2 - خرید خودکار و فروش خودکار در طرح پاداش چگونه عمل می‌کند؟

فعال‌سازی خرید خودکار عرضه اولیه در طرح پاداش، به منزله واگذاری اختیار خرید تمامی عرضه اولیه‌های آتی به کارگزاری است که در صورت داشتن موجودی حساب، خرید با وجه نقد شما انجام می‌شود و در غیر این صورت، خرید با اعتبار کارگزاری صورت می‌پذیرد. با خرید عرضه اولیه از طریق طرح پاداش، امکان فعال‌سازی فروش خودکار نیز برای شما فراهم خواهد بود که با این امکان ویژه، سهام خریداری شده در هنگام عرضه صفِ خرید به فروش می‌رسد.

3 - تا چه زمانی برای ثبت درخواست خرید عرضه اولیه فرصت هست؟

مشتریان تا قبل از زمان شروع عرضه، می‌توانند نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.
 

4 - آیا این امکان فراهم است که خرید در کارگزاری دیگر و فروش خودکار در کارگزاری هامرز انجام شود؟

خیر، صرفا فروش خودکار عرضه اولیه‌هایی انجام می‌پذیرد که خرید آن‌ها نیز توسط کارگزاری هامرز و در طرح پاداش صورت گرفته باشد.

5 - آیا می‌توان هر زمانی طرح پاداش را غیرفعال کرد؟

بله، این طرح تنها برای آسودگی شما در اختیارتان قرار گرفته و شما هر زمان که تمایل نداشته باشید، می‌توانید برای فعال و غیرفعال‌سازی این طرح در حساب کاربری خودتان در سایت کارگزاری هامرز اقدام فرمایید.

6 - قرارداد خرید و فروش، هر دو باید با هم فعال باشند؟

خیر، هیچ نیازی نیست که شما هر دو قرارداد را تایید کنید؛ شما می‌توانید تنها بخش خرید خودکار عرضه اولیه را فعال کنید و کارگزاری هامرز تنها خرید خودکار را برای شما انجام می‌دهد و هر زمان که خودتان تصمیم به فروش داشتید اقدام به فروش نمایید.

7 - مشتری تا چه زمانی فرصت تسویه حساب دارد؟

مشتری تا 2 روز کاری (تا ساعت 08:00 روز دوم) پس از خرید عرضه اولیه فرصت تسویه حساب دارد، در صورت عدم تسویه حساب، در روز دوم سهام خریداری شده فروخته می‌شود و سود و زیان حاصل شده در حسابش لحاظ می‌گردد.

8 - چگونه می‌توان در کارگزاری هامرز ثبت نام کرد؟

با مراجعه به صفحه ثبت نام، می‌توانید به راحتی و تنها در چند دقیقه ثبت ‌نام خود را انجام دهید.

9 - در صورتی که مشتری در حساب خود وجه نقد داشته باشد، هنگام خرید چه اتفاقی می‌افتد؟

در شرایطی که حساب مشتری هنگام خرید عرضه اولیه توسط کارگزاری، به میزان مورد نیاز موجودی داشته باشد، دیگر اعتباری به مشتری تعلق نمی‌گیرد. در این شرایط، سهام با وجه نقد خود مشتری به صورت خودکار خریداری می‌شود و در صورتی که مشتری، فروش خودکار را نیز فعال کرده باشد، در زمان مناسب فروش خودکار انجام می‌گردد.

10 - آیا مشتری می‌تواند به جای تسویه حساب خود با وجه نقد، سهام یا صندوق خود را بفروشد؟

اگر مشتری در روز خرید عرضه اولیه، سهام یا صندوق خود را بفروشد، تسویه حساب قابل انجام است و در روز کاری پس از عرضه نیز، فرصت دارد تا پایان زمان بازار، صندوق‌های درآمد ثابت را جهت تسویه به فروش برساند.

11 - آیا مشتریانی که خودشان شخصا نسبت به خرید عرضه اولیه اقدام کرده‌اند، امکان فعال‌سازی فروش خودکار را دارند؟

خیر، امکان فعال‌سازی فروش خودکار، تنها برای مشتریانی فراهم است که عرضه اولیه خود را به صورت خودکار در کارگزاری هامرز خریداری کرده باشند؛ با خرید به صورت دستی در کارگزاری هامرز یا خرید در کارگزاری‌های دیگر و انتقال آن به این کارگزاری، امکان فعال‌سازی فروش خودکار وجود نخواهد داشت.

12 - خرید خودکار عرضه اولیه با شارژ حساب یا به صورت اعتباری چه تفاوتی دارد؟

با خرید اعتباری عرضه اولیه و در صورت عدم تسویه حساب، سهام خریداری شده، دو روز کاری پس از خرید به فروش می‌رسد ولی در حالتی که مشتری بدهی نداشته باشد (خرید با موجودی حساب / تسویه حساب) و فروش خودکار را نیز فعال کرده باشد، سهام هنگامی به فروش می‌رسد که صف خرید آن بریزد.

1 - آیا سود طرح آسایش (سرمایه‌گذاری در صندوق نشان)، از سپرده بانکی بیشتر است؟

بله، با بهره‌گیری از طرح آسایش، شما سود روزشمار و بدون نرخ شکست دریافت می‌کنید و محدودیت‌های سپرده‌های بانکی را نخواهید داشت.

2 - سود طرح آسایش به چه صورتی پرداخت می‌شود؟

سود این طرح، به صورت روزانه به سبد دارایی شما اضافه می‌شود؛ برای مشاهده سود روزانه خود، می‌توانید به بخش سبد سهام در سامانه معاملاتی‌تان مراجعه کنید.

3 - حداقل مبلغ برای استفاده از طرح آسایش چقدر می‌باشد؟

با فعال‌سازی این طرح، مانده نقد شما نزد کارگزار، که معادل حداقل یک واحد صندوق نشان باشد، در طرح آسایش سرمایه‌گذاری می‌گردد.

4 - بعد از فعال‌سازی طرح آسایش، امکان برداشت پول از حساب معاملاتی وجود دارد؟

بله، محدودیتی در درخواست تقاضای وجه برای مشتریان وجود ندارد.

5 - پس از فعال‌سازی طرح آسایش، امکان خرید و فروش نماد نشان هامرز توسط سرمایه‌گذار وجود دارد؟

پس از فعال شدن طرح آسایش، خرید نماد نشان به صورت خودکار توسط کارگزاری هامرز انجام می‌پذیرد؛ به طوری که مانده قابل برداشت شما در پایان هر روز، تبدیل به واحدهای صندوق نشان هامرز می‌شود؛ همچنین برای خرید واحدهای صندوق نشان هامرز محدودیتی برای مشتری وجود ندارد؛ اما فروش صندوق نشان هامرز صرفا به صورت خودکار با تراکنش مشتری (خرید یا درخواست وجه) صورت می‌پذیرد.
برای سرمایه‌گذاری در نمادهای دیگر، نیازی به فروش واحدهای صندوق نشان هامرز نیست و می‌توانید معادل کل دارایی نشان، نسبت به خرید هر نماد دیگری اقدام کنید.
 

6 - خرید و فروش خودکار نماد نشان در طرح آسایش چه زمانی انجام می‌شود؟

فرآیند خرید و فروش خودکار صندوق نشان هامرز، در روزهای کاری از ساعت 14:00 تا 15:00 انجام می‌پذیرد.

7 - کارمزد استفاده از طرح آسایش چقدر است؟

برای استفاده از طرح آسایش، نیاز به پرداخت هیچ کارمزدی به کارگزاری نیست.

8 - اگر قبل از فعال‌سازی طرح آسایش، صندوق نشان داشته باشیم، می‌توانیم از این طرح استفاده کنیم؟

بله فرقی نمی‌کند؛ پس از فعال‌سازی، تمام وجه نقد شما در انتهای هر روز معاملاتی، تبدیل به واحدهای صندوق نشان می‌شود.

ثبت سوال