با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

افزایش یارانه افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی

اخبار/اقتصاد کلان

دوشنبه 08 خرداد 1402

|

مطالعه 2 دقیقه

|

117 بازدید

افزایش یارانه افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی
coma_iconcoma_icon

افزایش یارانه تنها به اقشار دهک اول تا سوم تحت پوشش کمیته امداد یا سازمان بهزیستی پرداخت می‌ شود نه کل کسانی که یارانه به آن ها تعلق می گیرد.

در ابتدای خرداد ماه بیانیه وزیر اقتصاد درباره اصلاح بسته یارانه نقدی خبرساز شد و مورد استقبال شماری از روزنامه ها و سایت های خبری قرار گرفت، در ارتباط با این خبر احسان خاندوزی اعلام کرد که هنوز معلوم نیست جزئیات تغییر الگوی پرداخت یارانه‌ ها چگونه باشد. در این بین دو احتمال افزایش مبلغ یارانه نقدی تا جایگزینی کالابرگ با آن مطرح بود. هم اکنون نیز برخی رسانه‌ ها از افزایش مبلغ یارانه نقدی خبر می ‌دهند.

در این راستا سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ ها درباره افزایش مبلغ یارانه گفت: قرار است افزایش ۲۰ درصدی روی مبلغ کالابرگ اتفاق بیفتد.

وی افزود: این افزایش یارانه تنها به اقشار دهک اول تا سوم تحت پوشش کمیته امداد یا سازمان بهزیستی پرداخت می‌ شود نه کل یارانه‌ بگیران.

طیبه حسینی ادامه داد: جزئیات طرح بعد از نهایی شدن به اطلاع عموم می ‌رسد و تاکید می‌ کنم قرار نیست کلیه یارانه ‌بگیران را شامل شود.

حسینی اعلام کرد: رقمی که قرار است به مبلغ یارانه اضافه شود، نقدی نخواهد بود و صرفا برای خرید کالاهای اساسی مشمول طرح کالابرگ است.

وی درخصوص اعمال این افزایش مبلغ اظهار کرد: بعد از اینکه این طرح مصوب شود و امور اجرایی آن به آخر برسد، روز عملیاتی شدن آن اعلام خواهد شد. روز اجرا هم الان مشخص نیست؛ ممکن است یک هفته دیگر یا پایان ماه اتفاق بیفتد.

حسینی در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه ‌ای برای افزایش مبلغ یارانه نقدی برای تمام یارانه ‌بگیران در نظر گرفته شده یا خیر؛ گفت: برنامه ‌ای وجود ندارد.

سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ ها درباره اصلاح بسته یارانه که از سوی وزیر اقتصاد مطرح شد نیز اعلام کرد: در جریان این امر نیستیم و فقط همین افزایش مبلغ برای خرید کالاهای اساسی در ردیف کالابرگ مطرح شده است. جزئیات اصلاح یارانه بعدا توسط خود وزیر اعلام خواهد شد.


آخرین اخبار اقتصاد کلان

ارسال لایحه بودجه ۱۴۰۳ به مجلسارسال لایحه بودجه ۱۴۰۳ به مجلس

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلام ارسال لایحه دولت در آخرین روز تصویب قانون در مجلس از تحویل این سند مهم اقتصادی در اولین جلسه بعد از تعطیلات مجلس خبر داد.

17 بازدید

مشاهده
درآمد مالیاتی ۱.۸ برابر درآمد نفتدرآمد مالیاتی ۱.۸ برابر درآمد نفت

درآمد مالیاتی ۱.۸ برابر درآمد نفت و با رشد ۵۰ درصدی پیش بینی شد.

25 بازدید

مشاهده
سهام بورسی وثیقه بانکی شد.سهام بورسی وثیقه بانکی شد.

دارایی‌های متعددی که افراد دارند و امکان وثیقه‌گذاری آن‌ها وجود نداشت، از امروز و با راه‌اندازی سامانه ست می‌تواند به صورت الکترونیک توسط...

25 بازدید

مشاهده
جزئیات جریمه ۲۵ بانک‌ بورسی و دولتیجزئیات جریمه ۲۵ بانک‌ بورسی و دولتی

تا ۱۵ آبان بر مبنای رأی تجدید نظر دادرسی انجام شده، ۲۶.۲ هزار میلیارد تومان جریمه برای بانک‌های متخلف...

20 بازدید

مشاهده
۱۶ بانک بورسی و دولتی جریمه شدند.۱۶ بانک بورسی و دولتی جریمه شدند.

۱۶ بانک‌ بورسی و دولتی متخلف، ۲۶.۲ هزار میلیارد تومان جریمه شدند.

42 بازدید

مشاهده
احتمال آزادسازی 10 میلیارد دلاراحتمال آزادسازی 10 میلیارد دلار

واشنگتن فری‌بیکن از احتمال موافقت امروز دولت آمریکا با دسترسی ایران به 10 میلیارد دلار از منابع مالی در عراق خبر داد.

37 بازدید

مشاهده
مجلس افزایش مالیات بر ارزش افزوده را رد کرد.مجلس افزایش مالیات بر ارزش افزوده را رد کرد.

مجلس در حالی هفته پیش با تصمیم دولت مبنی بر افزایش یک تا 10 درصدی مالیات بر ارزش افزوده در لایحه برنامه هفتم مخالفت کرد که...

29 بازدید

مشاهده