با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

نوسانات بازار ارز و سکه تحت کنترل است!!!

اخبار/اقتصاد کلان

چهارشنبه 27 اردیبهشت 1402

|

مطالعه 3 دقیقه

|

91 بازدید

نوسانات بازار ارز و سکه تحت کنترل است!!!
coma_iconcoma_icon

رئیس کل بانک مرکزی: همه‌ چیز تحت کنترل است؛ درباره نوسانات نرخ ارز ماه‌ هاست که بازار آرام شده؛ در گذشته نوساناتی رخ داد که بانک مرکزی ورود کرد و اکنون بازار آرام است.

محمدرضا فرزین رییس ‌کل بانک مرکزی درباره برخی نوسانات در بازار ارز و سکه اعلام کرد: همه‌ چیز تحت کنترل است؛ درباره نوسانات نرخ ارز ماه‌ هاست که بازار آرام شده؛ در گذشته نوساناتی رخ داد که بانک مرکزی ورود کرد و اکنون بازار آرام است.

رییس‌ کل بانک مرکزی در جمع خبرنگاران اعلام کرد: خبرهای خوبی در زمینه آزادسازی منابع بلوکه ‌شده کشورمان در آینده در راه است که در زمان مقتضی اطلاع ‌رسانی خواهد شد.

فرزین ادامه داد: کمیته ‌ای به‌ عنوان کمیته بررسی تخلفات ارزی در بانک مرکزی تشکیل دادیم و در این کمیته تمام شرکت‌ هایی که سه تخلف دارند، مورد بررسی قرار می‌ گیرند.

وی افزود: تخلف اول این است که تعهد ارزی خود را ایفا نکرده باشند؛ در واقع ارز حاصل از صادرات خود را در موعد قانونی برگشت نداده باشند.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: تخلف دوم این است که در سامانه نیما تخلفاتی بشود و محاسبه خارج از نرخی که بانک مرکزی تعیین کرده، صورت بگیرد.

فرزین در ارتباط با تخلفات شرکت ها اضافه کرد: تخلف سوم نیز اینکه خارج از مقررات بانک مرکزی و قانونی در بازار رسمی، معاملاتی صورت بگیرد؛ تخلفات در این کمیته بررسی شده و با آن ها برخورد قانونی خواهد شد.

محمدرضا فرزین پیرامون میزان این بدهی‌ها عنوان کرد: اسامی شرکت‌ها هنوز در حال بررسی است و اگر تخلفات محرز شد، اعلام می‌کنیم. قانون به بانک مرکزی اختیار داده و مطابق آن از شرکت‌ ها توضیح می‌ خواهیم و باید ارز خود را در مهلت قانونی بازگردانند. اگر شرکتی خارج از مقررات قانونی در بازار غیررسمی حضور پیدا کند، با آن برخورد می‌ شود.

وی هم ‌چنین در پاسخ به سوالی درخصوص فرآیند پرداخت وام ازدواج و فرزندآوری گفت: سامانه‌ ای در این زمینه طراحی شده ولی متقاضی این وام‌ ها بیشتر از عددی است که تعیین شده و باید این میزان تا پایان سال پرداخت شود. سال گذشته تلاش شد تمام میزانی که قانون تعیین کرده در حوزه وام ازدواج پرداخت شود. مطمئن باشید به‌ اندازه‌ای که قانون تعیین کرده امسال هم تسهیلات را خواهیم پرداخت؛ بر این مسئله نظارت داریم تا کمتر از مقرریِ قانون نشود.

رئیس کل بانک مرکزی درخصوص برخی نوسانات در بازار ارز و سکه، خاطر نشان کرد: همه‌چیز تحت کنترل است؛ درباره نوسانات نرخ ارز ماه‌هاست که بازار آرام شده؛ در گذشته نوساناتی رخ داد که بانک مرکزی ورود کرد و اکنون بازار آرام است.


آخرین اخبار اقتصاد کلان

ارسال لایحه بودجه ۱۴۰۳ به مجلسارسال لایحه بودجه ۱۴۰۳ به مجلس

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلام ارسال لایحه دولت در آخرین روز تصویب قانون در مجلس از تحویل این سند مهم اقتصادی در اولین جلسه بعد از تعطیلات مجلس خبر داد.

17 بازدید

مشاهده
درآمد مالیاتی ۱.۸ برابر درآمد نفتدرآمد مالیاتی ۱.۸ برابر درآمد نفت

درآمد مالیاتی ۱.۸ برابر درآمد نفت و با رشد ۵۰ درصدی پیش بینی شد.

25 بازدید

مشاهده
سهام بورسی وثیقه بانکی شد.سهام بورسی وثیقه بانکی شد.

دارایی‌های متعددی که افراد دارند و امکان وثیقه‌گذاری آن‌ها وجود نداشت، از امروز و با راه‌اندازی سامانه ست می‌تواند به صورت الکترونیک توسط...

25 بازدید

مشاهده
جزئیات جریمه ۲۵ بانک‌ بورسی و دولتیجزئیات جریمه ۲۵ بانک‌ بورسی و دولتی

تا ۱۵ آبان بر مبنای رأی تجدید نظر دادرسی انجام شده، ۲۶.۲ هزار میلیارد تومان جریمه برای بانک‌های متخلف...

20 بازدید

مشاهده
۱۶ بانک بورسی و دولتی جریمه شدند.۱۶ بانک بورسی و دولتی جریمه شدند.

۱۶ بانک‌ بورسی و دولتی متخلف، ۲۶.۲ هزار میلیارد تومان جریمه شدند.

42 بازدید

مشاهده
احتمال آزادسازی 10 میلیارد دلاراحتمال آزادسازی 10 میلیارد دلار

واشنگتن فری‌بیکن از احتمال موافقت امروز دولت آمریکا با دسترسی ایران به 10 میلیارد دلار از منابع مالی در عراق خبر داد.

38 بازدید

مشاهده
مجلس افزایش مالیات بر ارزش افزوده را رد کرد.مجلس افزایش مالیات بر ارزش افزوده را رد کرد.

مجلس در حالی هفته پیش با تصمیم دولت مبنی بر افزایش یک تا 10 درصدی مالیات بر ارزش افزوده در لایحه برنامه هفتم مخالفت کرد که...

29 بازدید

مشاهده