با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

۱۶ بانک بورسی و دولتی جریمه شدند.

اخبار/اقتصاد کلان

چهارشنبه 24 آبان 1402

|

مطالعه 2 دقیقه

|

42 بازدید

۱۶ بانک بورسی و دولتی جریمه شدند.
coma_iconcoma_icon

۱۶ بانک‌ بورسی و دولتی متخلف، ۲۶.۲ هزار میلیارد تومان جریمه شدند.

به گزارش هامرز، احسان خاندوزی با اشاره به جریمه ۲۶ هزار میلیارد تومانی بانک‌های متخلف در حوزه اعطای تسهیلات مسکن، گفت: بر اساس قانون جهش تولید مسکن، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی مکلف‌اند دست‌کم ۲۰ درصد از تسهیلات پرداختی در هر سال را با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار به بخش مسکن اختصاص دهند.
وی افزود: سازمان مالیاتی موظف است در صورت عدم رعایت این ماده قانونی در قالب بودجه سنواتی، مالیاتی برابر ۲۰ درصد تعهد انجام نشده را از بانک‌ها و مؤسسات اعتباری مستنکف، اخذ و به خزانه داری کل واریز کند و بر اساس این قانون این مبلغ به حساب صندوق ملی مسکن واریز می‌شود. از عملکرد ۲۵ بانک تا ۱۵ آبان بر مبنای رای تجدید نظر دادرسی انجام شده، ۲۶.۲ هزار میلیارد تومان جریمه برای بانک‌های متخلف نهایی شده است.
این عضو کابینه دولت ادامه داد: مبلغ مطالبه شده از بانک‌های متخلف در پرداخت تسهیلات مسکن بر مبنای قانون جهش تولید مسکن، ۶۱.۶ هزار میلیارد تومان بوده که در مرحله بدوی ۵۹.۱ هزار میلیارد تومان برای آنها رای صادر شده و با نهایی شدن برخی دیگر از این آرا، جریمه ۲۶ هزار میلیارد تومانی بیشتر خواهد شد.
خاندوزی از صدور رای تجدید نظر برای موسسه اعتباری نور، بانک دی، بانک صادرات، موسسه اعتباری ملل، بانک ایران زمین، بانک سامان، بانک کارآفرین، بانک پاسارگاد، بانک سینا، بانک شهر، بانک گردشگری، بانک پارسیان، بانک کشاورزی، بانک سپه، بانک سرمایه و پست بانک تا کنون خبر داد و گفت: درباره بانک مسکن، توسعه تعاون، ملی، خاورمیانه، آینده، اقتصاد نوین، ملت، رفاه و تجارت هنوز رای نهایی صادر نشده که عدد جریمه نهایی تمامی بانک‌ها به زودی اعلام خواهد شد.
 


آخرین اخبار اقتصاد کلان

ارسال لایحه بودجه ۱۴۰۳ به مجلسارسال لایحه بودجه ۱۴۰۳ به مجلس

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلام ارسال لایحه دولت در آخرین روز تصویب قانون در مجلس از تحویل این سند مهم اقتصادی در اولین جلسه بعد از تعطیلات مجلس خبر داد.

17 بازدید

مشاهده
درآمد مالیاتی ۱.۸ برابر درآمد نفتدرآمد مالیاتی ۱.۸ برابر درآمد نفت

درآمد مالیاتی ۱.۸ برابر درآمد نفت و با رشد ۵۰ درصدی پیش بینی شد.

25 بازدید

مشاهده
سهام بورسی وثیقه بانکی شد.سهام بورسی وثیقه بانکی شد.

دارایی‌های متعددی که افراد دارند و امکان وثیقه‌گذاری آن‌ها وجود نداشت، از امروز و با راه‌اندازی سامانه ست می‌تواند به صورت الکترونیک توسط...

25 بازدید

مشاهده
جزئیات جریمه ۲۵ بانک‌ بورسی و دولتیجزئیات جریمه ۲۵ بانک‌ بورسی و دولتی

تا ۱۵ آبان بر مبنای رأی تجدید نظر دادرسی انجام شده، ۲۶.۲ هزار میلیارد تومان جریمه برای بانک‌های متخلف...

20 بازدید

مشاهده
احتمال آزادسازی 10 میلیارد دلاراحتمال آزادسازی 10 میلیارد دلار

واشنگتن فری‌بیکن از احتمال موافقت امروز دولت آمریکا با دسترسی ایران به 10 میلیارد دلار از منابع مالی در عراق خبر داد.

37 بازدید

مشاهده
مجلس افزایش مالیات بر ارزش افزوده را رد کرد.مجلس افزایش مالیات بر ارزش افزوده را رد کرد.

مجلس در حالی هفته پیش با تصمیم دولت مبنی بر افزایش یک تا 10 درصدی مالیات بر ارزش افزوده در لایحه برنامه هفتم مخالفت کرد که...

29 بازدید

مشاهده