با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

نامه سهامداران معترض به رئیسی

اخبار/صنعت و انرژی

چهارشنبه 21 تیر 1402

|

مطالعه 1 دقیقه

|

110 بازدید

نامه سهامداران معترض به رئیسی
coma_iconcoma_icon

سهامداران بازار سرمایه در اعتراض به افزایش نرخ خوراک پتروپالایشی‌ها نامه‌ای به ریاست جمهوری نوشتند و اعتراضشان را به گوش او رساندند.

سهامداران بازار سرمایه در اعتراض به افزایش نرخ خوراک پتروپالایشی‌ها نامه‌ای به ریاست جمهوری نوشتند و اعتراضشان را به گوش او رساندند. 

دولت اخیراً نرخ خوراک و گاز شرکت‌های پتروشیمی را از پنج هزار تومان به هفت هزار تومان (بدون سقف) رسانده. این موضوع ذهن همگی را درگیر خود کرده. این ماجرا در حالی رخ داده که پیش از افزایش نرخ خوراک پتروپالایشی‌ها، با نرخ پنج هزار تومانی هم حیات برخی از شرکت‌های این صنعت به خطر افتاده بود.

ماجرا از جایی تعجب‌آور تر می‌شود که این نرخ خوراک هفت هزار تومانی بدون سقف است و جای هیچ تعجبی نیست که افزایش نرخ ادامه پیدا کند.

یکی از وعده‌های اصلی رئیسی، دست نبردن به جیب سهامداران برای تامین کسری بودجه بود. با افزایش نرخ خوراک پتروپالایشی‌ها آن هم زمانی که تنها یک چهارم از سال جدید گذشته است، دقیقاً به معنای دست بردن در جیب سهامداران است!

انتقاد‌هایی که به فرمول محاسبه نرخ خوراک پتروپالایشی‌ها وارد شده است، باید مورد بررسی قرار بگیرند و باید دید که آیا واکنشی را از سمت رئیس جمهور شاهد خواهیم بود یا خیر؟ همچنین مهم‌تر از آن، آیا نامه هفت هزار سهامدار در اعتراض به خلف وعده دولت، موجب اقدام عملی دولت در اصلاح این نرخ خواهد شد یا خیر؟


آخرین اخبار صنعت و انرژی

عرضه ۲۰ هزار میلیارد تومان قیر رایگان!عرضه ۲۰ هزار میلیارد تومان قیر رایگان!

وزارت نفت مکلف است معادل 20 هزار میلیارد تومان نفت خام از محل منابع در اختیار شرکت ملی نفت را در اختیار پالایشگاه‌ها قرار داده و...

18 بازدید

مشاهده
ادعای عدم نقش دولت در قیمت‌گذاری بنزین با طرح جدید تخصیصادعای عدم نقش دولت در قیمت‌گذاری بنزین با طرح جدید تخصیص

حدود 50 درصد خانوار‌ها فاقد خودرو بوده و طرح تخصیص بنزین یارانه‌ای به سرپرستان این خانوار‌ها، روند فعلی توزیع را تغییر خواهد داد...

20 بازدید

مشاهده
حذف قیمت‌گذاری دستوری لاستیکحذف قیمت‌گذاری دستوری لاستیک

کمبود لاستیک به‌علت ناترازی در تولید و مصرف به وجود آمد؛ بنابراین با کاهش تعرفه واردات تا حدودی مشکل برطرف شد؛ همچنین قیمت‌گذاری دستوری...

24 بازدید

مشاهده
تبدیل ایران به مرکز مبادلات انرژی منطقهتبدیل ایران به مرکز مبادلات انرژی منطقه

مجلس در ادامه بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه با بند ت ماده 44 اصلاحی و مربوط به تکلیف دولت در تبدیل ایران به مرکز مبادلات (هاب) انرژی منطقه، موافقت کرد.

46 بازدید

مشاهده
نرخ گاز پتروشیمی‌ها کمتر از 5 هزار توماننرخ گاز پتروشیمی‌ها کمتر از 5 هزار تومان

قیمت گاز خوارک پتروشیمی برای شهریور ماه و قیمت سوخت مصرفی صنایع مختلف برای مهرماه ابلاغ شد.

39 بازدید

مشاهده
نرخ خوراک پتروشیمی به روش قبل محاسبه می‌شود.نرخ خوراک پتروشیمی به روش قبل محاسبه می‌شود.

با اعلام رسمی وزیر اقتصاد، ضمن پذیرش ابطال مصوبه قبلی نرخ خوراک صنایع و پتروشیمی ها در دولت، مقرر شد تا پایان برنامه هفتم توسعه، نرخ خوراک بر اساس فرمول و به صورت شناور محاسبه شود.

95 بازدید

مشاهده
تصمیم‌گیری نهایی در خصوص نرخ خوراک صنایعتصمیم‌گیری نهایی در خصوص نرخ خوراک صنایع

محمد مخبر، امروز درمورد نرخ خوراک و تسعیر ارز پتروشیمی‌ها تصمیم‌گیری می‌کند.

134 بازدید

مشاهده