با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

عرضه دیگنیتی پرستیژ در بورس کالا لغو شد

اخبار/خودرو

دوشنبه 29 خرداد 1402

|

مطالعه 1 دقیقه

|

161 بازدید

عرضه دیگنیتی پرستیژ در بورس کالا لغو شد
coma_iconcoma_icon

پس از تمام مخالفت ها و نامه نگاری های شرکت بهمن موتور با مرکز ملی رقابت عرضه امروز دیگنیتی پرستیژ در بازار فیزیکی بورس کالای ایران لغو شد.

معاون وزارت صمت و رییس شورای رقابت هر یک با ارسال نامه ای به مدیرعامل گروه بهمن، خواستار لغو عرضه دیگنیتی در بورس کالا شدند که سرانجام این عرضه، امروز لغو گردید و از تابلوی معاملات خودروی بورس کالا حذف شد.

پیش تر رییس شورا و مرکز ملی رقابت در نامه‌ای خطاب به مدیرعامل بهمن‌موتور، گفته بود، عرضه خودرو در بورس، اقدامی ضدرقابتی و متخلفانه است و باید به‌سرعت متوقف شود.

محمد ضرابیان نیز به نامه و اخطار محمدرضا سیدنورانی رییس شورا و مرکز ملی رقابت مبنی بر لغو عرضه امروز ۶۰۰ دیگنیتی در بورس کالا به دلیل اقدام ضد رقابتی و متخلفانه، پاسخ داد.

وی در این نامه ضمن اعلام دریافت نامه شورای رقابت، نکاتی در مورد مصوبات قانونی و عدم تکلیف قانونی شورای رقابت و نقش این نهاد در اختلال ۵ ماهه در فروش و نقدینگی و ... همچنین عدم توجه شورای رقابت به ۴ قانون، مطرح کرده است.

 


آخرین اخبار خودرو

آیین‌نامه واردات خودرو نهایی نشد؟آیین‌نامه واردات خودرو نهایی نشد؟

فعالان عرصه واردات نیز می‌گویند سیاستگذار به این نتیجه رسیده که طرح واردات خودروهای دست‌دوم- از جنبه‌های مختلف، به‌خصوص نحوه ارائه خدمات پس از فروش...

13 بازدید

مشاهده
آیین‌نامه واردات خودرو‌های دسته دوم خارجیآیین‌نامه واردات خودرو‌های دسته دوم خارجی

آیین‌نامه واردات خودرو‌های دست دوم خارجی در جلسه هفته قبل به تصویب هیئت وزیران رسیده و بزودی ابلاغ می‌شود.

66 بازدید

مشاهده
احتمال حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرواحتمال حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو

کارگروه خودروی مرکز ملی رقابت در جلسه 18 مهر 1402 مصوباتی درباره بازار خودرو داشته که پیش‌بینی می‌شود احتمال دارد شورای رقابت از قیمت‌گذاری حذف شود.

55 بازدید

مشاهده
خودرو مجدد گران می‌شود؟خودرو مجدد گران می‌شود؟

واکنش شورای رقابت به احتکار ایران‌خودرو و زمان احتمالی بازنگری در قیمت‌ها

84 بازدید

مشاهده
نگاه سرمایه‌گذاری به خودرو، با دو نرخی شدن آننگاه سرمایه‌گذاری به خودرو، با دو نرخی شدن آن

از جمله اتفاقات غیرکارشناسانه که در صنعت خودرو رخ داد، دو نرخی شدن قیمت خودروها بود که خودرو را به کالایی سرمایه‌ای تبدیل کرد...

92 بازدید

مشاهده
بازگشایی مجدد سامانه فروش یکپارچه خودروبازگشایی مجدد سامانه فروش یکپارچه خودرو

از روز دوشنبه (٢٠ شهریور) مجدد سایت سامانه فروش یکپارچه خودروها بازگشایی و فعال می‌شود تا امکان ویرایش اولویت‌بندی برای متقاضیان خودرو در اولین و دومین دوره سامانه یکپارچه که موعد تحویل ١۴٠٣ دارند، فراهم شود.

105 بازدید

مشاهده
تلاطم در بازار خودروتلاطم در بازار خودرو

بر اساس آئین‌نامه‌ای که منتشر شد، هر فرد حقیقی و حقوقی برای واردات یک دستگاه خودروی کارکرده باید گواهی اسقاط یک دستگاه خودروی فرسوده را دریافت کند، این در حالیست که...

69 بازدید

مشاهده