با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

بازگشایی دوباره سامانه یکپارچه خودرو

اخبار/خودرو

شنبه 28 مرداد 1402

|

مطالعه 3 دقیقه

|

148 بازدید

بازگشایی دوباره سامانه یکپارچه خودرو
coma_iconcoma_icon

مدیر طرح یکپارچه خودرو، بازگشایی سامانه یکپارچه خودرو را تکذیب کرد و گفت: بازگشایی مجدد سامانه با توجه به ظرفیت جذب نشده خودروسازان و محصولات جدید انجام خواهد شد.

مدیر طرح یکپارچه خودرو، بازگشایی سامانه یکپارچه خودرو را تکذیب کرد و گفت: بازگشایی مجدد سامانه با توجه به ظرفیت جذب نشده خودروسازان و نیز محصولات جدید، به‌زودی در شهریور ماه برای سه درصد باقی‌مانده، ضمن حفظ اولویت آنان انجام می‌شود.

مهدی تقدسی افزود: در روز جاری خبری مبنی بر بازگشایی سامانه یکپارچه خودرو به منظور ویرایش از سوی برخی سایت‌ها و فضای مجازی عنوان شده بود که تکذیب می‌شود.

وی، از بازگشایی سامانه یکپارچه خودرو در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با توجه به آمارها، خودروسازان خصوصی اعلام کرده‌اند که حدود ۱۰ درصد از افرادی که در طرح یکپارچه حضور یافته بودند، نسبت به پرداخت پول اقدام کرده‌اند و از این نظر ظرفیت خالی زیادی باقی مانده است.

وی ادامه‌داد: با توجه به افزایش تولید این خودروسازان در ماه‌های گذشته، همچنین کاهش یافتن قیمت‌ها، از حجم تقاضای محصولات این خودروسازان کاسته شده است.

مدیر طرح یکپارچه خودرو خاطرنشان کرد: همه این مسائل سبب شده تا خودروسازان بخش خصوصی به سمت فروش اقساطی محصولات خود حرکت کنند و تنوع برنامه‌های فروش جهت حفظ مشتریان خود، را در دستور کار داشته باشند.

تقدسی خاطرنشان‌کرد: در یکی از خودروسازان دولتی هم ریزش متقاضیان زیاد بوده است، به طوری که از ۲۱۰ هزار نفری که در سامانه ثبت نام کرده بودند فقط ۱۴۰ هزار نفر اقدام به تکمیل وجه کردند؛ بر این اساس امروز وضعیت به گونه‌ای است که ظرفیت خالی خودرو وجود دارد، تولیدات هم در این مدت افزایش چشمگیر داشته نسبت به سال قبل، اما متقاضی زیاد نیست.
 

وی تصریح کرد: با بازگشایی مجدد سامانه، با توجه به ظرفیت جذب نشده خودروسازان و نیز محصولات جدید در شهریور برای سه درصد باقی‌مانده، ضمن حفظ اولویت آنان امکان انتخاب خودروی جدید و جایگزین فراهم می‌شود.
 

وی توضیح‌داد: این افراد جزو کسانی بودند که تنها به انتخاب یک یا دو اولویت از خودروسازان خصوصی و پر تقاضا بسنده کرده بودند و به دلیل عدم تناسب با برنامه تولید آن خودروسازان، خودرو به آنان تعلق نگرفت.

 

مدیر طرح یکپارچه خودرو ادامه داد: با توجه به موارد یاد شده، به احتمال زیاد به آن دسته از متقاضیانی که زمان تخصیص خودروی آنها سال ۱۴۰۳ مشخص شده بود، اعلام شود که از خودروهای دارای ظرفیت در سال جاری در صورت تمایل انتخاب نمایند که بتوانند خودرو خود را زودتر تحویل بگیرند.

تقدسی تاکید کرد: پس از تعیین تکلیف این افراد، به طور قطع ظرفیت موجود خودروسازان مجددا بررسی خواهد شد و بر مبنای آن مرحله سوم طرح یکپارچه خودرو اطلاع رسانی خواهد شد.


آخرین اخبار خودرو

آیین‌نامه واردات خودرو نهایی نشد؟آیین‌نامه واردات خودرو نهایی نشد؟

فعالان عرصه واردات نیز می‌گویند سیاستگذار به این نتیجه رسیده که طرح واردات خودروهای دست‌دوم- از جنبه‌های مختلف، به‌خصوص نحوه ارائه خدمات پس از فروش...

13 بازدید

مشاهده
آیین‌نامه واردات خودرو‌های دسته دوم خارجیآیین‌نامه واردات خودرو‌های دسته دوم خارجی

آیین‌نامه واردات خودرو‌های دست دوم خارجی در جلسه هفته قبل به تصویب هیئت وزیران رسیده و بزودی ابلاغ می‌شود.

66 بازدید

مشاهده
احتمال حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرواحتمال حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو

کارگروه خودروی مرکز ملی رقابت در جلسه 18 مهر 1402 مصوباتی درباره بازار خودرو داشته که پیش‌بینی می‌شود احتمال دارد شورای رقابت از قیمت‌گذاری حذف شود.

55 بازدید

مشاهده
خودرو مجدد گران می‌شود؟خودرو مجدد گران می‌شود؟

واکنش شورای رقابت به احتکار ایران‌خودرو و زمان احتمالی بازنگری در قیمت‌ها

84 بازدید

مشاهده
نگاه سرمایه‌گذاری به خودرو، با دو نرخی شدن آننگاه سرمایه‌گذاری به خودرو، با دو نرخی شدن آن

از جمله اتفاقات غیرکارشناسانه که در صنعت خودرو رخ داد، دو نرخی شدن قیمت خودروها بود که خودرو را به کالایی سرمایه‌ای تبدیل کرد...

92 بازدید

مشاهده
بازگشایی مجدد سامانه فروش یکپارچه خودروبازگشایی مجدد سامانه فروش یکپارچه خودرو

از روز دوشنبه (٢٠ شهریور) مجدد سایت سامانه فروش یکپارچه خودروها بازگشایی و فعال می‌شود تا امکان ویرایش اولویت‌بندی برای متقاضیان خودرو در اولین و دومین دوره سامانه یکپارچه که موعد تحویل ١۴٠٣ دارند، فراهم شود.

105 بازدید

مشاهده
تلاطم در بازار خودروتلاطم در بازار خودرو

بر اساس آئین‌نامه‌ای که منتشر شد، هر فرد حقیقی و حقوقی برای واردات یک دستگاه خودروی کارکرده باید گواهی اسقاط یک دستگاه خودروی فرسوده را دریافت کند، این در حالیست که...

69 بازدید

مشاهده