با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

سامانه فروش یکپارچه خودرو حذف می‌شود؟

اخبار/خودرو

دوشنبه 06 شهریور 1402

|

مطالعه 3 دقیقه

|

80 بازدید

سامانه فروش یکپارچه خودرو حذف می‌شود؟
coma_iconcoma_icon

وزیر صمت در مورد حذف سامانه یکپارچه فروش خودرو گفت: فعلاً برنامه ما عرضه از طریق این سامانه است و آن را ظرف دو سه هفته آینده توسعه هم می‌دهیم.

به گزارش هامرز، عباس علی‌آبادی در حاشیه تحویل خودروهای وارداتی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سیاست ما خروج از تصدی‌گری است و اینکه دولت به عنوان حکمران بتواند از طرف مردم مطالبه‌گری کند. این سیاست باید از مسیر قانونی خود طی شود.
علی‌آبادی در خصوص متقاضیان ثبت‌نام‌کننده برای خرید خودروهای وارداتی، ادامه داد: ما مطالبه کردیم و امیدواریم خودروها طی ماه‌های آینده تحویل داده شوند. ما هیچ رانتی برای شرکت‌ها نداریم. دلیل اینکه ابتدا خودروسازان در اولویت قرار گرفتند، این بود که بتوانند خودروها را ساخت داخل کنند زیرا باید برای جوانان کشور شغل ایجاد کنیم. هدف این نیست که مشاغل صادر شوند بلکه هدف توسعه و ارتقای مشاغل است. واردات صرفاً برای ایجاد یک رقابت سالم است.
وزیر صمت در مورد حذف سامانه یکپارچه فروش خودرو گفت: فعلاً برنامه ما عرضه از طریق این سامانه است. ظرف دو سه هفته آینده توسعه هم می‌دهیم و امیدواریم عرضه خودرو شتاب بگیرد. دقت کنید که این موضوع مطالبه ماست و از کسانی که تعهد را سپردند مطالبه می‌کنیم.
وی در مورد اینکه آیا روند کاهشی قیمت خودرو تداوم خواهد داشت، تصریح کرد: همه هدف ما همین است تا شرایط را بهتر و با شرایط جهانی منطبق کنیم و مردم به بهترین خودروها و با قیمت مناسب دسترسی داشته باشند. منظور از قیمت مناسب هم قیمت‌های استاندارد جهانی است.
وزیر صمت اضافه کرد: همچنین با توجه به مشکلات زیست‌محیطی و آلودگی هوا که منجر به تعطیلی برخی مشاغل در بعضی از ایام سال می‌شود و البته به صرفه بودن خودروهای برقی، تلاش ما حرکت به سمت تولید خودروهای برقی است.
وی افزود: خودروهای برقی به شدت اقتصادی هستند و هزینه پایین سوخت آن‌ها می‌تواند محرکی برای افزایش تولید آن‌ها باشد. امسال تلاش می‌کنیم تا شهر تهران را به تجهیزات شارژ برقی خودروها مجهز کنیم. در هفته دولت امسال، ۱۰۰ ایستگاه شارژ خودرو در تهران و کرج افتتاح شده و تا پایان سال به پنج هزار ایستگاه در سراسر کشور خواهد رسید.
علی‌آبادی در مورد تعرفه‌های واردات خودرو افزود: فکر می‌کنم تعرفه واردات، هنوز جای بهبود دارد و پیشنهاد ما در خودروهای برقی تعرفه ۴ درصد و برای خودروهای پلاگین هیبریدی ۴ تا ۱۵ درصد است.
وی در خصوص واگذاری سهام خودروسازان گفت: واگذاری‌ها بر عهده وزارت صمت نیست و وزارت اقتصاد مجری آن است اما آنچه ما دنبال می‌کنیم خروج از تصدی‌گری است.
 


آخرین اخبار خودرو

آیین‌نامه واردات خودرو نهایی نشد؟آیین‌نامه واردات خودرو نهایی نشد؟

فعالان عرصه واردات نیز می‌گویند سیاستگذار به این نتیجه رسیده که طرح واردات خودروهای دست‌دوم- از جنبه‌های مختلف، به‌خصوص نحوه ارائه خدمات پس از فروش...

13 بازدید

مشاهده
آیین‌نامه واردات خودرو‌های دسته دوم خارجیآیین‌نامه واردات خودرو‌های دسته دوم خارجی

آیین‌نامه واردات خودرو‌های دست دوم خارجی در جلسه هفته قبل به تصویب هیئت وزیران رسیده و بزودی ابلاغ می‌شود.

66 بازدید

مشاهده
احتمال حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرواحتمال حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو

کارگروه خودروی مرکز ملی رقابت در جلسه 18 مهر 1402 مصوباتی درباره بازار خودرو داشته که پیش‌بینی می‌شود احتمال دارد شورای رقابت از قیمت‌گذاری حذف شود.

55 بازدید

مشاهده
خودرو مجدد گران می‌شود؟خودرو مجدد گران می‌شود؟

واکنش شورای رقابت به احتکار ایران‌خودرو و زمان احتمالی بازنگری در قیمت‌ها

84 بازدید

مشاهده
نگاه سرمایه‌گذاری به خودرو، با دو نرخی شدن آننگاه سرمایه‌گذاری به خودرو، با دو نرخی شدن آن

از جمله اتفاقات غیرکارشناسانه که در صنعت خودرو رخ داد، دو نرخی شدن قیمت خودروها بود که خودرو را به کالایی سرمایه‌ای تبدیل کرد...

92 بازدید

مشاهده
بازگشایی مجدد سامانه فروش یکپارچه خودروبازگشایی مجدد سامانه فروش یکپارچه خودرو

از روز دوشنبه (٢٠ شهریور) مجدد سایت سامانه فروش یکپارچه خودروها بازگشایی و فعال می‌شود تا امکان ویرایش اولویت‌بندی برای متقاضیان خودرو در اولین و دومین دوره سامانه یکپارچه که موعد تحویل ١۴٠٣ دارند، فراهم شود.

105 بازدید

مشاهده
تلاطم در بازار خودروتلاطم در بازار خودرو

بر اساس آئین‌نامه‌ای که منتشر شد، هر فرد حقیقی و حقوقی برای واردات یک دستگاه خودروی کارکرده باید گواهی اسقاط یک دستگاه خودروی فرسوده را دریافت کند، این در حالیست که...

68 بازدید

مشاهده