با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

رکورد شکنی ثبت نام در قرعه کشی خودرو

اخبار/خودرو

دوشنبه 26 دی 1401

|

مطالعه 2 دقیقه

|

209 بازدید

رکورد شکنی ثبت نام در قرعه کشی خودرو
coma_iconcoma_icon

هم زمان با عرضه دنا پلاس در بورس کالا، شرکت ایران‌خودرو اقدام به ثبت نام برای قرعه‌کشی خودرو هم کرد و تعداد ثبت نامی‌ها رکورد زده! این در حالی است که قرار بود امروز عرضه دنا پلاس در بورس کالا انجام شود اما به واسطه تعطیلی این عرضه لغو شد.

بر اساس آخرین اطلاعیه عرضه، قرار بود در مجموع 10 هزار دستگاه خودروی دنا با قیمت پایه 189 میلیون و 500 هزار تومان روی تابلوی معاملات تالار خودروی بورس کالا برود. هم چنین برای ثبت سفارش خرید خودروی دنا پلاس دستی سفید، لازم بود 100 درصد مبلغ پایه در حساب وکالتی متقاضی موجود باشد و پرداخت شود.

این عرضه در حالی صورت می‌‌گرفت که پیش از این مدیرعامل ایران خودرو درخواست لغو عرضه دناپلاس در بورس را داده بود اما با مخالفت جدی سازمان بورس روبه‌رو شد.

بر اساس اطلاعات غیر رسمی این شرکت خودروساز در این دوره بیش از ۲۰ هزار دستگاه محصول برای عرضه ارائه خواهد کرد. با توجه به تقاضای بسیار بالا برای ثبت نام،‌ سایت ثبت‌نام ایران خودرو در روزهای ابتدایی با اختلال مواجه شد و به همین دلیل زمان ثبت‌نام طی دو مرحله تمدید شد.

برمبنای این گزارش، گروه صنعتی ایران خودرو هم‌زمان با عرضه خودرو در بورس کالا، محصولات را از طریق قرعه کشی به سه گروه متقاضیان عادی، طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و طرح جایگزینی خودروهای فرسوده واگذار می‌کند.

بر اساس اخبار منتشر شده رکورد ثبت نام در قرعه‌کشی خودرو شکسته شده است. البته این فروش فوق‌العاده همزمان با عرضه خودرو در بورس کالا است که می‌تواند عرضه خودرو در بورس کالا را با چالش مواجه می‌کند.

از سوی دیگر قرار بود که با عرضه خودرو در بورس کالا سود دلالان قطع شود اما ادامه‌دار بودن قرعه‌کشی می‌تواند روند عرضه خودرو در بورس کالا را با اختلال جدی مواجه کند. ناظران بازارهای خودرو و سرمایه تاکید می‌کنند اگر قرار است خودرو در بورس کالا عرضه شود تا به تنظیم قیمت‌ها بیانجامد، باید تمام قرعه‌کشی‌ها به پایان برسد و منطقی نیست عرضه خودرو از دو مسیر انجام شود.


آخرین اخبار خودرو

آیین‌نامه واردات خودرو نهایی نشد؟آیین‌نامه واردات خودرو نهایی نشد؟

فعالان عرصه واردات نیز می‌گویند سیاستگذار به این نتیجه رسیده که طرح واردات خودروهای دست‌دوم- از جنبه‌های مختلف، به‌خصوص نحوه ارائه خدمات پس از فروش...

13 بازدید

مشاهده
آیین‌نامه واردات خودرو‌های دسته دوم خارجیآیین‌نامه واردات خودرو‌های دسته دوم خارجی

آیین‌نامه واردات خودرو‌های دست دوم خارجی در جلسه هفته قبل به تصویب هیئت وزیران رسیده و بزودی ابلاغ می‌شود.

66 بازدید

مشاهده
احتمال حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرواحتمال حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو

کارگروه خودروی مرکز ملی رقابت در جلسه 18 مهر 1402 مصوباتی درباره بازار خودرو داشته که پیش‌بینی می‌شود احتمال دارد شورای رقابت از قیمت‌گذاری حذف شود.

55 بازدید

مشاهده
خودرو مجدد گران می‌شود؟خودرو مجدد گران می‌شود؟

واکنش شورای رقابت به احتکار ایران‌خودرو و زمان احتمالی بازنگری در قیمت‌ها

84 بازدید

مشاهده
نگاه سرمایه‌گذاری به خودرو، با دو نرخی شدن آننگاه سرمایه‌گذاری به خودرو، با دو نرخی شدن آن

از جمله اتفاقات غیرکارشناسانه که در صنعت خودرو رخ داد، دو نرخی شدن قیمت خودروها بود که خودرو را به کالایی سرمایه‌ای تبدیل کرد...

92 بازدید

مشاهده
بازگشایی مجدد سامانه فروش یکپارچه خودروبازگشایی مجدد سامانه فروش یکپارچه خودرو

از روز دوشنبه (٢٠ شهریور) مجدد سایت سامانه فروش یکپارچه خودروها بازگشایی و فعال می‌شود تا امکان ویرایش اولویت‌بندی برای متقاضیان خودرو در اولین و دومین دوره سامانه یکپارچه که موعد تحویل ١۴٠٣ دارند، فراهم شود.

105 بازدید

مشاهده
تلاطم در بازار خودروتلاطم در بازار خودرو

بر اساس آئین‌نامه‌ای که منتشر شد، هر فرد حقیقی و حقوقی برای واردات یک دستگاه خودروی کارکرده باید گواهی اسقاط یک دستگاه خودروی فرسوده را دریافت کند، این در حالیست که...

69 بازدید

مشاهده