با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

قیمت خودرو تا 29 درصد افزایش می یابد

اخبار/خودرو

یکشنبه 20 فروردین 1402

|

مطالعه 1 دقیقه

|

205 بازدید

قیمت خودرو تا 29 درصد افزایش می یابد
coma_iconcoma_icon

افزایش 29 درصدی قیمت خودرو، تاثیر مستقیم خود را بر روی شاخص بورس گذاشت و نماد خودرو و خساپا پر تراکنش ترین نمادها در روز معاملاتی 20 فروردین بودند.

به گفته محمد علی تیموری ، مدیر عامل سایپا، میانگین حداکثر افزایش قیمت خودرو در سال جدید 29 درصد است.

به گفته مدیر عامل سایپا: خودروی شاهین حدود ۱۸ درصد، کوییک اتوماتیک حدود ۱۷ درصد، تمام خودروهای ایران خودرو از جمله پژو ۲۰۶، دنا، پژو پارس، سمند و تارا کمتر از ۲۹ درصد افزایش قیمت یافته‌اند. همچنین امروز در سایت‌های ایران خودرو و سایپا لیست قیمت‌های جدید اعلام می‌شود.

تیموری افزود:  همان طور که قبلا در جلسه شورای رقابت درباره قیمت خودرو صحبت شده بود و قیمت‌های اعلامی اولیه از سوی این شورا بالای ۴۰ درصد بود و بعد از دستور معاون اول رئیس جمهور، قیمت‌ها بررسی و قیمتی مد نظر قرار گرفته شد که بتوانیم افزایش تولید را بر اساس آن انجام دهیم.

تیموری تاکید کرد: شورای رقابت و سازمان حمایت شروع به بررسی و آنالیز قیمت ها کردند امید خوبی ایجاد شده است و در این هفته نسبت به مدت مشابه در سال گذشته تولید ۳۲ درصد افزایش داشته است.

در نتیجه این نشست خبری؛ امروز، در بین نمادهای پرتراکنش بورس، خودرو بیشترین تراکنش را داشته و خساپا و شستا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.


آخرین اخبار خودرو

آیین‌نامه واردات خودرو نهایی نشد؟آیین‌نامه واردات خودرو نهایی نشد؟

فعالان عرصه واردات نیز می‌گویند سیاستگذار به این نتیجه رسیده که طرح واردات خودروهای دست‌دوم- از جنبه‌های مختلف، به‌خصوص نحوه ارائه خدمات پس از فروش...

13 بازدید

مشاهده
آیین‌نامه واردات خودرو‌های دسته دوم خارجیآیین‌نامه واردات خودرو‌های دسته دوم خارجی

آیین‌نامه واردات خودرو‌های دست دوم خارجی در جلسه هفته قبل به تصویب هیئت وزیران رسیده و بزودی ابلاغ می‌شود.

66 بازدید

مشاهده
احتمال حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرواحتمال حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو

کارگروه خودروی مرکز ملی رقابت در جلسه 18 مهر 1402 مصوباتی درباره بازار خودرو داشته که پیش‌بینی می‌شود احتمال دارد شورای رقابت از قیمت‌گذاری حذف شود.

55 بازدید

مشاهده
خودرو مجدد گران می‌شود؟خودرو مجدد گران می‌شود؟

واکنش شورای رقابت به احتکار ایران‌خودرو و زمان احتمالی بازنگری در قیمت‌ها

84 بازدید

مشاهده
نگاه سرمایه‌گذاری به خودرو، با دو نرخی شدن آننگاه سرمایه‌گذاری به خودرو، با دو نرخی شدن آن

از جمله اتفاقات غیرکارشناسانه که در صنعت خودرو رخ داد، دو نرخی شدن قیمت خودروها بود که خودرو را به کالایی سرمایه‌ای تبدیل کرد...

92 بازدید

مشاهده
بازگشایی مجدد سامانه فروش یکپارچه خودروبازگشایی مجدد سامانه فروش یکپارچه خودرو

از روز دوشنبه (٢٠ شهریور) مجدد سایت سامانه فروش یکپارچه خودروها بازگشایی و فعال می‌شود تا امکان ویرایش اولویت‌بندی برای متقاضیان خودرو در اولین و دومین دوره سامانه یکپارچه که موعد تحویل ١۴٠٣ دارند، فراهم شود.

105 بازدید

مشاهده
تلاطم در بازار خودروتلاطم در بازار خودرو

بر اساس آئین‌نامه‌ای که منتشر شد، هر فرد حقیقی و حقوقی برای واردات یک دستگاه خودروی کارکرده باید گواهی اسقاط یک دستگاه خودروی فرسوده را دریافت کند، این در حالیست که...

69 بازدید

مشاهده