با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره‌ی صنعت خودرو

اخبار/خودرو

سه‌شنبه 24 مرداد 1402

|

مطالعه 2 دقیقه

|

82 بازدید

جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره‌ی صنعت خودرو
coma_iconcoma_icon

جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره‌ی موارد مهمی چون تأمین ارز صنعت خودرو و واردات محصولات خارجی با حضور وزیر صنعت و... برگزار شد.


جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره‌ی صنعت خودرو
جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره موارد مهمی چون تأمین ارز صنعت خودرو و واردات محصولات خارجی با حضور وزیر صنعت و ... برگزار شد.

عباس علی‌آبادی، وزیر صنعت در جلسه‌ی عصر دیروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس، درباره‌ی آیین‌نامه واردات خودرو گفت: تلاش شده تعرفه‌های واردات کاهش یابد و برای خودروهای برقی صفر در نظر گرفته شود. بهترین راهکار برای رفع مشکل افزایش مصرف سوخت و صادرات بنزین، استفاده از خودروهای برقی است.
بر اساس این گزارش، عبدالله توکلی، مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صنعت نیز در خصوص برنامه‌ها در مدیریت بازار به افزایش عرضه از طریق تولید داخل، شفاف‌سازی عرضه از طریق سامانه یکپارچه، تسهیل واردات و تدوین آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده اشاره کرد و گفت: تأمین ارز برای رشد تولید، واردات و یکپارچگی حکمرانی صنعتی، از الزامات تحقق برنامه‌ها در وزارت صنعت است.
عزت‌الله اکبری تالارپشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم با اشاره به قوانین مصوب درباره‌ی واردات خودرو گفت: دولت می‌تواند با تعرفه‌گذاری، بازار خودرو را تنظیم کند تا تقاضای کاذب حذف شود. نباید در واردات خودرو تعلل صورت گیرد و باید از ظرفیت ارز منشأ خارجی استفاده کرد. در این ساز و کار، ایرانیان خارج می‌توانند خودرو وارد کنند.
لطف‌الله سیاه‌کلی هم با بیان این که باید به آمار تولید 1.5 میلیون دستگاه خودرو شک کرد، گفت: برخی افراد با وجود گذشت یک سال از زمان ثبت‌نام هنوز خودرو دریافت نکرده‌ند. دولت در ایران خودرو و سایپا باید مدیریت را واگذار کند نه سهام را.
 

 


آخرین اخبار خودرو

آیین‌نامه واردات خودرو نهایی نشد؟آیین‌نامه واردات خودرو نهایی نشد؟

فعالان عرصه واردات نیز می‌گویند سیاستگذار به این نتیجه رسیده که طرح واردات خودروهای دست‌دوم- از جنبه‌های مختلف، به‌خصوص نحوه ارائه خدمات پس از فروش...

13 بازدید

مشاهده
آیین‌نامه واردات خودرو‌های دسته دوم خارجیآیین‌نامه واردات خودرو‌های دسته دوم خارجی

آیین‌نامه واردات خودرو‌های دست دوم خارجی در جلسه هفته قبل به تصویب هیئت وزیران رسیده و بزودی ابلاغ می‌شود.

66 بازدید

مشاهده
احتمال حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرواحتمال حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو

کارگروه خودروی مرکز ملی رقابت در جلسه 18 مهر 1402 مصوباتی درباره بازار خودرو داشته که پیش‌بینی می‌شود احتمال دارد شورای رقابت از قیمت‌گذاری حذف شود.

55 بازدید

مشاهده
خودرو مجدد گران می‌شود؟خودرو مجدد گران می‌شود؟

واکنش شورای رقابت به احتکار ایران‌خودرو و زمان احتمالی بازنگری در قیمت‌ها

84 بازدید

مشاهده
نگاه سرمایه‌گذاری به خودرو، با دو نرخی شدن آننگاه سرمایه‌گذاری به خودرو، با دو نرخی شدن آن

از جمله اتفاقات غیرکارشناسانه که در صنعت خودرو رخ داد، دو نرخی شدن قیمت خودروها بود که خودرو را به کالایی سرمایه‌ای تبدیل کرد...

92 بازدید

مشاهده
بازگشایی مجدد سامانه فروش یکپارچه خودروبازگشایی مجدد سامانه فروش یکپارچه خودرو

از روز دوشنبه (٢٠ شهریور) مجدد سایت سامانه فروش یکپارچه خودروها بازگشایی و فعال می‌شود تا امکان ویرایش اولویت‌بندی برای متقاضیان خودرو در اولین و دومین دوره سامانه یکپارچه که موعد تحویل ١۴٠٣ دارند، فراهم شود.

105 بازدید

مشاهده
تلاطم در بازار خودروتلاطم در بازار خودرو

بر اساس آئین‌نامه‌ای که منتشر شد، هر فرد حقیقی و حقوقی برای واردات یک دستگاه خودروی کارکرده باید گواهی اسقاط یک دستگاه خودروی فرسوده را دریافت کند، این در حالیست که...

68 بازدید

مشاهده