با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

تصمیم‌گیری نهایی در خصوص نرخ خوراک صنایع

اخبار/صنعت و انرژی

چهارشنبه 01 شهریور 1402

|

مطالعه 2 دقیقه

|

134 بازدید

تصمیم‌گیری نهایی در خصوص نرخ خوراک صنایع
coma_iconcoma_icon

محمد مخبر، امروز درمورد نرخ خوراک و تسعیر ارز پتروشیمی‌ها تصمیم‌گیری می‌کند.

به گزارش هامرز، احمد مهدوی، دبیر انجمن کارفرمایان صنعت پتروشیمی، در خصوص جلسه امروز تیم اقتصادی دولت با پتروشیمی‌ها به خبرنگاران گفت: امروز جلسه با معاون اول رئیس‌جمهور برگزار خواهد شد. البته ما در جلسه نیستیم ولی با توجه به جلسات مکرری که با وزارت اقتصاد و دولت داشتیم، دولت با فرمولی کردن نرخ خوراک موافق است.

دولت ظهر امروز، 1 شهریور ماه، در آخرین مهلت قانونی مجلس مبنی بر مغایرت ابطال مصوبه نرخ خوراک پتروشیمی‌ و صنایع، تکلیف یکی از بزرگترین حاشیه‌های بورس و سهامداران را مشخص می‌کند و نتیجه‌ی جلسه می‌تواند در ادامه‌ی روند بازار نیز تاثیرگذار باشد.
هیأت تطبیق مصوبات دولت با قوانین، در تاریخ ۱۷ مرداد، مصوبه نرخ خوراک صنایع و پتروشیمی‌ها را مغایر قانون و باطل اعلام کرد و دولت باید طی ۱۵ روز، توجیهاتی را ارائه می‌کرد یا در غیر این صورت، ملزم به رعایت مصوبه مجلس و لغو مصوبه می‌شد.
براساس گزارش هامرز، در حال حاضر دولت در آخرین روزهای مهلت قانونی برای پاسخ درباره این مصوبه حاشیه‌ساز، تصمیم‌گیری می‌کند و از قرار معلوم، محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور، امروز ظهر با وزیران اقتصادی دولت، جلسه‌ایی در خصوص مصوبه جنجالی نرخ خوراک پتروشیمی و نرخ گاز صنایع برگزار می‌کند.
مصوبه افزایش نرخ خوراک گاز شرکت‌های پتروپالایشی و سایر صنایع که قرار بود از ۲۹ خرداد اعمال شود با حدود ۵۰ روز تاخیر در انتشار، موجب افت سنگین و سقوط شاخص بورس در ۱۷ اردیبهشت شد. در حال حاضر افکار عمومی بازار سرمایه و صنایع بزرگ بورس، تا ساعاتی دیگر از برنامه نهایی دولت و واکنش مجلس مطلع خواهند شد و بهتر و روشن‌تر در مورد آینده تصمیم‌گیری خواهند کرد.
 


آخرین اخبار صنعت و انرژی

عرضه ۲۰ هزار میلیارد تومان قیر رایگان!عرضه ۲۰ هزار میلیارد تومان قیر رایگان!

وزارت نفت مکلف است معادل 20 هزار میلیارد تومان نفت خام از محل منابع در اختیار شرکت ملی نفت را در اختیار پالایشگاه‌ها قرار داده و...

18 بازدید

مشاهده
ادعای عدم نقش دولت در قیمت‌گذاری بنزین با طرح جدید تخصیصادعای عدم نقش دولت در قیمت‌گذاری بنزین با طرح جدید تخصیص

حدود 50 درصد خانوار‌ها فاقد خودرو بوده و طرح تخصیص بنزین یارانه‌ای به سرپرستان این خانوار‌ها، روند فعلی توزیع را تغییر خواهد داد...

20 بازدید

مشاهده
حذف قیمت‌گذاری دستوری لاستیکحذف قیمت‌گذاری دستوری لاستیک

کمبود لاستیک به‌علت ناترازی در تولید و مصرف به وجود آمد؛ بنابراین با کاهش تعرفه واردات تا حدودی مشکل برطرف شد؛ همچنین قیمت‌گذاری دستوری...

24 بازدید

مشاهده
تبدیل ایران به مرکز مبادلات انرژی منطقهتبدیل ایران به مرکز مبادلات انرژی منطقه

مجلس در ادامه بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه با بند ت ماده 44 اصلاحی و مربوط به تکلیف دولت در تبدیل ایران به مرکز مبادلات (هاب) انرژی منطقه، موافقت کرد.

46 بازدید

مشاهده
نرخ گاز پتروشیمی‌ها کمتر از 5 هزار توماننرخ گاز پتروشیمی‌ها کمتر از 5 هزار تومان

قیمت گاز خوارک پتروشیمی برای شهریور ماه و قیمت سوخت مصرفی صنایع مختلف برای مهرماه ابلاغ شد.

39 بازدید

مشاهده
نرخ خوراک پتروشیمی به روش قبل محاسبه می‌شود.نرخ خوراک پتروشیمی به روش قبل محاسبه می‌شود.

با اعلام رسمی وزیر اقتصاد، ضمن پذیرش ابطال مصوبه قبلی نرخ خوراک صنایع و پتروشیمی ها در دولت، مقرر شد تا پایان برنامه هفتم توسعه، نرخ خوراک بر اساس فرمول و به صورت شناور محاسبه شود.

95 بازدید

مشاهده