با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

عرضه برق نیروگاه‌های بادی برای اولین بار در بورس انرژی

اخبار/صنعت و انرژی

شنبه 31 تیر 1402

|

مطالعه 2 دقیقه

|

72 بازدید

عرضه برق نیروگاه‌های بادی برای اولین بار در بورس انرژی
coma_iconcoma_icon

مصطفی رجبی مشهدی، اظهار داشت: برای نخستین‌بار نیروگاه‌های تجدیدپذیر بادی برای عرضه برق سبز در بورس انرژی حضور یافتند.

مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق، اظهار داشت: برای نخستین‌بار نیروگاه‌های تجدیدپذیر بادی برای عرضه برق سبز در بورس انرژی حضور یافتند.
وی افزود: با معرفی دو نیروگاه بادی 50 مگاواتی «آقکند» و «میل نادر»، حضور نیروگاه‌های تجدیدپذیر بادی در معاملات تابلوی سبز بورس انرژی به‌طور رسمی آغاز شد.
سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه راه‌اندازی تابلوی سبز از ابتدای خرداد 1402 در بورس انرژی و با حضور نیروگاه‌های خورشیدی آغاز شده بود، اظهار داشت: نیروگاه‌های خورشیدی و سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران (ساتبا) دو ماه گذشته به عرضه برق در تابلوی مذکور پرداختند.
رجبی مشهدی ادامه‌داد: نیروگاه‌های 50 مگاواتی آقکند واقع در آذربایجان شرقی و میل نادر واقع در سیستان و بلوچستان به‌طور متوسط در هر ساعت 60 مگاوات برق تولید می‌کنند که این مقدار تولید، معادل مصرف برق شهر رامسر است.
وی با اشاره به هدف شرکت مدیریت شبکه برق ایران درباره توسعه معاملات برق تجدیدپذیر، خاطرنشان‌کرد: شرکت مدیریت شبکه برق ایران در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به صدور کد، معرفی‌نامه حضور در بورس و تخصیص ظرفیت قابل‌معامله در بورس برای نیروگاه‌های آقکند و میل نادر اقدام کرد.
سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه نیروگاه‌های بادی نسبت به نیروگاه‌های خورشیدی ضریب تولید و تداوم تولید بالاتری دارند، گفت: این نوع از نیروگاه‌ها امکان عرضه برق بیشتری در بورس انرژی را نیز دارند و می‌توانند به توسعه معاملات برق سبز در بورس انرژی کمک موثری کنند.
تابلوی برق سبز در بورس انرژی با هدف ایجاد فضای عرضه و تقاضای مستقیم، مردمی‌سازی اقتصاد تجدیدپذیر و ایجاد بستر رقابتی تبادل برق تجدیدپذیر ایجاد شده است.


آخرین اخبار صنعت و انرژی

عرضه ۲۰ هزار میلیارد تومان قیر رایگان!عرضه ۲۰ هزار میلیارد تومان قیر رایگان!

وزارت نفت مکلف است معادل 20 هزار میلیارد تومان نفت خام از محل منابع در اختیار شرکت ملی نفت را در اختیار پالایشگاه‌ها قرار داده و...

18 بازدید

مشاهده
ادعای عدم نقش دولت در قیمت‌گذاری بنزین با طرح جدید تخصیصادعای عدم نقش دولت در قیمت‌گذاری بنزین با طرح جدید تخصیص

حدود 50 درصد خانوار‌ها فاقد خودرو بوده و طرح تخصیص بنزین یارانه‌ای به سرپرستان این خانوار‌ها، روند فعلی توزیع را تغییر خواهد داد...

20 بازدید

مشاهده
حذف قیمت‌گذاری دستوری لاستیکحذف قیمت‌گذاری دستوری لاستیک

کمبود لاستیک به‌علت ناترازی در تولید و مصرف به وجود آمد؛ بنابراین با کاهش تعرفه واردات تا حدودی مشکل برطرف شد؛ همچنین قیمت‌گذاری دستوری...

24 بازدید

مشاهده
تبدیل ایران به مرکز مبادلات انرژی منطقهتبدیل ایران به مرکز مبادلات انرژی منطقه

مجلس در ادامه بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه با بند ت ماده 44 اصلاحی و مربوط به تکلیف دولت در تبدیل ایران به مرکز مبادلات (هاب) انرژی منطقه، موافقت کرد.

46 بازدید

مشاهده
نرخ گاز پتروشیمی‌ها کمتر از 5 هزار توماننرخ گاز پتروشیمی‌ها کمتر از 5 هزار تومان

قیمت گاز خوارک پتروشیمی برای شهریور ماه و قیمت سوخت مصرفی صنایع مختلف برای مهرماه ابلاغ شد.

39 بازدید

مشاهده
نرخ خوراک پتروشیمی به روش قبل محاسبه می‌شود.نرخ خوراک پتروشیمی به روش قبل محاسبه می‌شود.

با اعلام رسمی وزیر اقتصاد، ضمن پذیرش ابطال مصوبه قبلی نرخ خوراک صنایع و پتروشیمی ها در دولت، مقرر شد تا پایان برنامه هفتم توسعه، نرخ خوراک بر اساس فرمول و به صورت شناور محاسبه شود.

95 بازدید

مشاهده
تصمیم‌گیری نهایی در خصوص نرخ خوراک صنایعتصمیم‌گیری نهایی در خصوص نرخ خوراک صنایع

محمد مخبر، امروز درمورد نرخ خوراک و تسعیر ارز پتروشیمی‌ها تصمیم‌گیری می‌کند.

134 بازدید

مشاهده