با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

ادعای عدم نقش دولت در قیمت‌گذاری بنزین با طرح جدید تخصیص

اخبار/صنعت و انرژی

یکشنبه 28 آبان 1402

|

مطالعه 1 دقیقه

|

21 بازدید

ادعای عدم نقش دولت در قیمت‌گذاری بنزین با طرح جدید تخصیص
coma_iconcoma_icon

حدود 50 درصد خانوار‌ها فاقد خودرو بوده و طرح تخصیص بنزین یارانه‌ای به سرپرستان این خانوار‌ها، روند فعلی توزیع را تغییر خواهد داد...

به گزارش هامرز، مالک شریعتی نیاسر با اشاره به اینکه عدالت، زیرساخت و پایه اساسی نظام ایران است، در برنامه میز اقتصاد، گفت: هرچند بسیاری از روند‌های قبلی اصلاح شده ولی حوزه حامل‌های انرژی همچنان دارای ناعدالتی در توزیع یارانه‌ها است. بطوریکه 4 سال پیش نیاز خانوار‌ها به یارانه انرژی و میزان بهره‌مندی در دهک‌های کم‌درآمد و پردرآمد یک به 30 بود.
وی افزود: حدود 50 درصد خانوار‌ها فاقد خودرو بوده و طرح تخصیص بنزین یارانه‌ای به سرپرستان این خانوار‌ها، روند فعلی توزیع را تغییر خواهد داد. به این صورت که به‌جای تخصیص بنزین به خودرو‌ها، طبق الگویی به خانوار‌ها داده شود اما دولت باید تنظیم‌گر بوده و نباید قیمت تعیین کند.
شریعتی ادامه داد: خانوارهای بدون خودرو می‌توانند بنزین مازاد را در بازار مبادله با قیمت بیشتری به متقاضیان بفروشند. وزارت نفت هم با عدالت‌مداری این طرح موافق است ولی برای اجرا، دیگر متولیان از قبیل وزارت رفاه، سازمان های نظارتی و امنیتی و غیره هم باید پای کار باشند. زیرساخت فنی این طرح یعنی قابلیت تخصیص سوخت بر روی کارت ملی هم به‌طور کامل انجام شده و مشکلی نیست.
 


آخرین اخبار صنعت و انرژی

عرضه ۲۰ هزار میلیارد تومان قیر رایگان!عرضه ۲۰ هزار میلیارد تومان قیر رایگان!

وزارت نفت مکلف است معادل 20 هزار میلیارد تومان نفت خام از محل منابع در اختیار شرکت ملی نفت را در اختیار پالایشگاه‌ها قرار داده و...

18 بازدید

مشاهده
حذف قیمت‌گذاری دستوری لاستیکحذف قیمت‌گذاری دستوری لاستیک

کمبود لاستیک به‌علت ناترازی در تولید و مصرف به وجود آمد؛ بنابراین با کاهش تعرفه واردات تا حدودی مشکل برطرف شد؛ همچنین قیمت‌گذاری دستوری...

24 بازدید

مشاهده
تبدیل ایران به مرکز مبادلات انرژی منطقهتبدیل ایران به مرکز مبادلات انرژی منطقه

مجلس در ادامه بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه با بند ت ماده 44 اصلاحی و مربوط به تکلیف دولت در تبدیل ایران به مرکز مبادلات (هاب) انرژی منطقه، موافقت کرد.

46 بازدید

مشاهده
نرخ گاز پتروشیمی‌ها کمتر از 5 هزار توماننرخ گاز پتروشیمی‌ها کمتر از 5 هزار تومان

قیمت گاز خوارک پتروشیمی برای شهریور ماه و قیمت سوخت مصرفی صنایع مختلف برای مهرماه ابلاغ شد.

39 بازدید

مشاهده
نرخ خوراک پتروشیمی به روش قبل محاسبه می‌شود.نرخ خوراک پتروشیمی به روش قبل محاسبه می‌شود.

با اعلام رسمی وزیر اقتصاد، ضمن پذیرش ابطال مصوبه قبلی نرخ خوراک صنایع و پتروشیمی ها در دولت، مقرر شد تا پایان برنامه هفتم توسعه، نرخ خوراک بر اساس فرمول و به صورت شناور محاسبه شود.

95 بازدید

مشاهده
تصمیم‌گیری نهایی در خصوص نرخ خوراک صنایعتصمیم‌گیری نهایی در خصوص نرخ خوراک صنایع

محمد مخبر، امروز درمورد نرخ خوراک و تسعیر ارز پتروشیمی‌ها تصمیم‌گیری می‌کند.

134 بازدید

مشاهده