با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

حدود 500 میلیون تومان سود با خرید لاماری از بورس کالا

اخبار/خودرو

دوشنبه 12 دی 1401

|

مطالعه 1 دقیقه

|

408 بازدید

حدود 500 میلیون تومان سود با خرید لاماری از بورس کالا
coma_iconcoma_icon

۱۲ دی ماه ۵۰۲ دستگاه لاماری ایما (۲۵۱ دستگاه سفید و ۲۵۱ دستگاه مشکی) متعلق به آرین پارس موتور با تاریخ تحویل ۱۵ فروردین سال آینده در بورس کالای ایران با قیمت پایه 981 ملیون تومان عرضه شد .

در برابر عرضه اعلامی 251 دستگاه لاماری ایما مشکی ، 677 مورد تقاضا شکل گرفت که همان میزان عرضه با قیمت میانگین ۱.۵۴۵ میلیارد تومان و با ۵۷.۵۶ درصد رقابت فروخته شد، قیمت پایانی این خودرو با احتساب مالیات و دیگر هزینه های جانبی به یک میلیارد و ۷۰۹ میلیون تومان می رسد، در برابر عرضه اعلامی 251 دستگاه لاماری ایما سفید، 526 مورد تقاضا شکل گرفت که همان میزان عرضه با قیمت میانگین ۱.۴۱۰ میلیارد تومان و با ۴۳.۸۲ درصد رقابت فروخته شد، قیمت پایانی این خودرو با احتساب مالیات و دیگر هزینه های جانبی به یک میلیارد و ۵۶۲ میلیون تومان می رسد.
طبق آگهی های درج شده در پلتفرم های فروش خودرو، قیمت لاماری ایما حداقل ۲ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان است که به این ترتیب خریداران لاماری مشکی حداقل ۴۴۱ میلیون تومان و خریداران لاماری سفید ۵۸۸ میلیون تومان در بورس نسبت به  خرید از بازار آزاد سود کردند.
 


آخرین اخبار خودرو

آیین‌نامه واردات خودرو نهایی نشد؟آیین‌نامه واردات خودرو نهایی نشد؟

فعالان عرصه واردات نیز می‌گویند سیاستگذار به این نتیجه رسیده که طرح واردات خودروهای دست‌دوم- از جنبه‌های مختلف، به‌خصوص نحوه ارائه خدمات پس از فروش...

13 بازدید

مشاهده
آیین‌نامه واردات خودرو‌های دسته دوم خارجیآیین‌نامه واردات خودرو‌های دسته دوم خارجی

آیین‌نامه واردات خودرو‌های دست دوم خارجی در جلسه هفته قبل به تصویب هیئت وزیران رسیده و بزودی ابلاغ می‌شود.

66 بازدید

مشاهده
احتمال حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرواحتمال حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو

کارگروه خودروی مرکز ملی رقابت در جلسه 18 مهر 1402 مصوباتی درباره بازار خودرو داشته که پیش‌بینی می‌شود احتمال دارد شورای رقابت از قیمت‌گذاری حذف شود.

55 بازدید

مشاهده
خودرو مجدد گران می‌شود؟خودرو مجدد گران می‌شود؟

واکنش شورای رقابت به احتکار ایران‌خودرو و زمان احتمالی بازنگری در قیمت‌ها

84 بازدید

مشاهده
نگاه سرمایه‌گذاری به خودرو، با دو نرخی شدن آننگاه سرمایه‌گذاری به خودرو، با دو نرخی شدن آن

از جمله اتفاقات غیرکارشناسانه که در صنعت خودرو رخ داد، دو نرخی شدن قیمت خودروها بود که خودرو را به کالایی سرمایه‌ای تبدیل کرد...

92 بازدید

مشاهده
بازگشایی مجدد سامانه فروش یکپارچه خودروبازگشایی مجدد سامانه فروش یکپارچه خودرو

از روز دوشنبه (٢٠ شهریور) مجدد سایت سامانه فروش یکپارچه خودروها بازگشایی و فعال می‌شود تا امکان ویرایش اولویت‌بندی برای متقاضیان خودرو در اولین و دومین دوره سامانه یکپارچه که موعد تحویل ١۴٠٣ دارند، فراهم شود.

105 بازدید

مشاهده
تلاطم در بازار خودروتلاطم در بازار خودرو

بر اساس آئین‌نامه‌ای که منتشر شد، هر فرد حقیقی و حقوقی برای واردات یک دستگاه خودروی کارکرده باید گواهی اسقاط یک دستگاه خودروی فرسوده را دریافت کند، این در حالیست که...

69 بازدید

مشاهده