با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

تغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌الملل

اخبار/بورس اوراق بهادار

چهارشنبه 17 آبان 1402

|

مطالعه 2 دقیقه

|

116 بازدید

تغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌الملل
coma_iconcoma_icon

مجید عشقی در نشست تخصصی با مدیران و فعالان اقتصادی با موضوع تامین مالی مناطق آزاد از طریق بازار سرمایه در نمایشگاه کیش اینوکس، گفت...

به گزارش هامرز، مجید عشقی در نشست تخصصی با مدیران و فعالان اقتصادی با موضوع تامین مالی مناطق آزاد از طریق بازار سرمایه در نمایشگاه کیش اینوکس، گفت: از دهه ۸۰ و همزمان با اجرای سیاست‌های خصوصی‌سازی، طیف وسیعی از شرکت‌ها وارد بازار سرمایه شدند اما هنوز شرکت‌های کوچک و متوسط که عمده آنها به بخش خصوصی برمی‌گردد، به بازار ورود نکردند.
وی افزود: بحث تامین منابع مالی در مناطق آزاد موضوع بسیار مهمی است که باید به صورت جدی به آن پرداخته شود. مناطق از سال‌های گذشته برنامه‌ای برای تأمین مالی انجام داده و براساس زیرساخت‌ها، اقدام به انتشار اوراق کردند. با این حال، مبالغ با ظرفیت بازار سرمایه تناسب ندارد. یکی از معضلات عدم آشنایی بنگاه‌ها و شرکت‌های با ساختار کوچک با بازار سرمایه و ابزارها است.
این مقام مسئول ادامه داد: موافقت اصولی تأسیس بورس بین‌الملل صادر شده و طی دو فراخوان اشخاص حقوقی، خواستار تأسیس بورس بین‌الملل شدند که امید می رود تا پایان سال عملیاتی شود. راه‌اندازی بورس بین‌الملل با وجود ابزارهای مالی جدید بستری فراهم خواهد کرد تا جذب سرمایه‌گذاران خارجی بیش از پیش افزایش یابد.
عشقی تصریح کرد: تلاش می‌شود در زیرساخت‌ها و مسائل دیگر دخالت‌های مستقیم در بازار انجام نشود تا شرایط طبیعی را طی کند. برای تغییر دامنه نوسان قرار بود به صورت فصلی بازبینی صورت گیرد. همچنین دستورالعمل بورس و فرابورس و تابلو‌ها  تغییراتی داشتند که امید است تا ۲ الی۳ هفته آینده نهایی شود. اصلاحاتی هم در ترکیب هیات پذیرش و ضوابط  پذیرش صورت گرفته است.
به گفته وی، طبق این دستورالعمل، بورس و فرابورس پیشنهاد می‌دهند هر بازاری از لحاظ دامنه چه تفاوتی با بازار دیگر داشته باشد و چه تغییری کند. لزوما تغییر دائمی ساختارهای بازار از جمله دامنه نوسان شاید به نفع نباشد. در صورت پیشنهاد بورس و فرابورس براساس طبقه‌بندی جدید، سازمان تصمیمات لازم را اتخاذ خواهد کرد.
 


آخرین اخبار بورس اوراق بهادار

پرداخت بدون محدودیت در درگاه‌های پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدمپرداخت بدون محدودیت در درگاه‌های پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدم

در راستای تسهیل خدمت‌رسانی به سهامداران بازار سرمایه، قابلیت پرداخت بیش از ۱۰۰ میلیون تومان در درگاه‌های پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدم فراهم شد.

80 بازدید

مشاهده
عرضه پروژه‌های مناطق آزاد در بورسعرضه پروژه‌های مناطق آزاد در بورس

برای ورود مناطق آزاد به بورس، مذاکراتی انجام شده و میز مشترکی شکل گرفته تا پروژه‌های سرمایه‌گذاری این نقاط به صورت صندوق یا شرکت پروژه در بازار سرمایه عرضه شود.

81 بازدید

مشاهده
تسهیل جذب نقدینگی صنایع با اوراق بدهیتسهیل جذب نقدینگی صنایع با اوراق بدهی

به سبب افزایش حجم تقاضا، موانع و نوع بهره‌مندی از ابزارها، تامین مالی بحث چندوجهی به حساب می‌آید.

60 بازدید

مشاهده
درخواست ابطال مصوبه جدید بورسدرخواست ابطال مصوبه جدید بورس

شکایت دو وکیل بابت مغایرت مصوبه جدید بورس به دیوان عدالت و درخواست ابطال

68 بازدید

مشاهده
۵۰ شرکت در صف ورود به بورس۵۰ شرکت در صف ورود به بورس

از دی سال گذشته 50 شرکت در صف ورود به بورس هستند و جلسات هیات پذیرش بصورت فوق‌العاده برگزار می‌شود.

52 بازدید

مشاهده
تغییر زمان‌بندی انتقال سهام عدالت متوفیان به وراثتغییر زمان‌بندی انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث

سامانه میراث برای متوفیان سال‌های ۱۳۸۴ تا ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹ سهام عدالت بازگشایی شده تا فرایند انتقال سهام به وراث تسریع یابد.

61 بازدید

مشاهده
مانعی برای عرضه اولیه سهام بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی نیست.مانعی برای عرضه اولیه سهام بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی نیست.

مانع جدی برای عرضه اولیه سهام پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بورس وجود ندارد و با ورود به بازار سرمایه ضمن شفاف‌ شدن فرآیندهای مالی...

71 بازدید

مشاهده