با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

کد بورسی چیست و مراحل دریافت آن چگونه است؟

ثبت نام در سجام

سامانه جامع اطلاعات مشتریان سامانه ای جهت یکپارچه سازی اطلاعات فعالان بازار سرمایه و ارائه خدمات الکترونیکی به سهامداران می باشد. پیرو الزام به سجامی بودن کلیه فعالان بازار سرمایه، اولین گام برای اخذ کد بورسی و شروع فعالیت در بازار سرمایه، ثبت نام در سامانه سجام می باشد. برای ثبت نام در سجام باید شماره همراه ثبت و معرفی شده در سامانه در بدو ورود حتما تحت مالکیت و به نام خودتان باشد، همچنین شماره حساب بانکی که معرفی می نمایید مشترک، راکد یا مسدود نبوده و به نام خودتان باشد. پس از ثبت نام سجام، کد پیگیری ده رقمی برای شما ارسال می شود که کد احراز هویت سجام شما می باشد.

sejam system

sejam system

احراز هویت سجام

احراز هویت به دو صورت الکترونیکی و غیر الکترونیکی انجام می شود:

1-انجام احراز هویت بصورت الکترونیکی: تنها برای اشخاص بالای 18 سال که دارای کارت ملی هوشمند یا رسید کارت ملی هستند و از طریق اپلیکیشن ها یا درگاه های ارائه دهنده این خدمت امکان پذیر است. شما می توانید از طریق لینک زیر نسبت به احراز هویت سجام در کارگزاری هامرز اقدام نمایید.

2-انجام احراز هویت سجام از طریق مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان منتخب شرکت سپرده گذاری مرکزی یا کارگزاری های دارای مجوز احراز هویت سجام

مراجعه به یک کارگزاری

پس از انجام احراز هویت سجام ظرف 24 ساعت، کد بورسی شما که شامل حروف و عدد می باشد از طریق پیامک ارسال خواهد شد و فرآیند سجام تکمیل می گردد. برای انجام معاملات در بازار سرمایه شما نیازمند اخذ دسترسی هایی از یک کارگزاری هستید. می توانید از طریق ثبت نام در کارگزاری هامرز از طریق لینک زیر از خدمات ویژه گروه هامرز بهره مند شوید.

sejam authentication