با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

منتظر اتفاقات مثبت در بورس باشید

اخبار/بورس اوراق بهادار

چهارشنبه 28 تیر 1402

|

مطالعه 1 دقیقه

|

71 بازدید

منتظر اتفاقات مثبت در بورس باشید
coma_iconcoma_icon

ریزش‌ها و نوساناتی که از نیمه اردیبهشت ماه در بازار رخ داد، می‌تواند نویدبخش یک موجی از خوش‌بینی برای بازار باشد و آینده بازار، مثبت پیش‌بینی می‌شود.

با توجه به صحبت‌های یک کارشناس بازار سرمایه، ریزش‌ها و نوساناتی که از نیمه اردیبهشت ماه در بازار رخ داد، می‌تواند نویدبخش یک موجی از خوش‌بینی برای بازار باشد و آینده بازار، مثبت پیش‌بینی می‌شود.

بازار سهام، روزهای سخت و پرنوسانی را پشت سر گذاشته‌ است و پس از رشدهای بسیار خوب در سال ۹۹، کم‌کم شروع به ریزش کرد.‌ مسئولان، برای بازگشت شاخص بورس به وضعیت بهتر و خروج این بازار از رکود، تلاش‌های بسیاری کردند که تا کنون برآیند آن‌چنانی نداشته است.

شاخص بورس در سال جاری، بازدهی بیش از ۱۰۰ درصد را شاهد بود ولی از نیمه اردیبهشت باز هم روند نزولی به خود گرفت. این روند تا جایی ادامه داشت که سرانجام در روز ۲۶ تیر، کانال دو میلیون واحدی خود را نیز از دست داد. اما در روز گذشته، یعنی ۲۷ تیر، با رشد ۴۳ هزار واحدی، باز هم به کانال ۲ میلیون واحدی پیش رفت.

تصمیمات هیجانی، عجولانه و بدون فکر برخی سهامداران برای فروش، باعث این نوسانات می‌شود. کارشناسان معتقدند با اعتماد دوباره‌ سهامداران به بازار، می‌توان امیدوار به روزهای خوش‌تری برای بازار بورس بود.


آخرین اخبار بورس اوراق بهادار

بلاتکلیفی فعالان بازار سرمایهبلاتکلیفی فعالان بازار سرمایه

بازار سهام با نوسان محدودِ شاخص در حوالی کانال دو میلیون واحدی همراه شده...

9 بازدید

مشاهده
فراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی داراییفراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی دارایی

با هدف همگرایی و نزدیک‌تر شدن ارزش بازار سهام و ارزش ذاتی شرکت‌ها از طریق انجام افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها...

14 بازدید

مشاهده
واریز وجه به کارگزاری بدون محدودیتواریز وجه به کارگزاری بدون محدودیت

فعالین بازار سرمایه، بدون محدودیت مبلغ تراکنش می‌توانند تنها از محل کارت بانکی متعلق به خود، وجوه را به حساب کارگزاری‌ها واریز کنند.

51 بازدید

مشاهده
تغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌المللتغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌الملل

مجید عشقی در نشست تخصصی با مدیران و فعالان اقتصادی با موضوع تامین مالی مناطق آزاد از طریق بازار سرمایه در نمایشگاه کیش اینوکس، گفت...

45 بازدید

مشاهده
جزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراثجزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث

برای انتقال سهام عدالت افراد فوت ‌شده در یک فرایند همکاری بین قوه قضائیه، سازمان ثبت احوال، سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قرار شده است...

77 بازدید

مشاهده
واریز سود سهام عدالت تا آخر آذرواریز سود سهام عدالت تا آخر آذر

زمان واریز سود بیش از 49 میلیون دارنده سهام عدالت قطعا تا پایان آذر خواهد بود...

74 بازدید

مشاهده
ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.

سازمان بورس در تصمیمی جدید، اقدام به افزایش ضریب اعتباری از 60 به 65 درصد کرد تا شاید کمک و مرهمی باشد بر بازار سهام آشفته!

82 بازدید

مشاهده