با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

نوزادان امروز، سهامداران فردا

اخبار/بورس اوراق بهادار

دوشنبه 04 اردیبهشت 1402

|

مطالعه 2 دقیقه

|

130 بازدید

نوزادان امروز، سهامداران فردا
coma_iconcoma_icon

سید احسان خاندوزی: والدین متولدین ۱۴۰۱ از ۴ اردیبهشت 1402 می‌توانند برای دریافت سهام نوزادان از طریق درگاه ملی دولت هوشمند اقدام کنند.

احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و امور دارایی در یک نشست خبری اعلام کرد: ماده 11 قانون جوانی جمعیت، وزارت اقتصاد را مکلف کرده است که برای نوزادان تازه متولدشده سهامی را اختصاص دهد، که این عدد برای متولدین سال 1401، یک‌ونیم میلیون تومان سهام به‌ازای هر فرد است.

وی افزود: با توجه به اینکه منابع این مصوبه فراهم شده است، و هماهنگی‌های بین دستگاه‌ها یعنی سازمان بورس اوراق بهادار و ثبت احوال کشور نیز انجام شده است، به مناسبت عید فطر بستری راه اندازی شده است که مردم بدون نیاز به مراجعه حضوری نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام کنند.

وزیر اقتصاد گفت: هر کدام از والدین متولدین سال 1401 می‌توانند به درگاه ملی دولت هوشمند به‌نشانی mygov.ir مراجعه کرده و از طریق پیامک یکتایی که برای آنها ارسال می شود وارد حوزه خدمات و مشاوره‌های فرزندآوری شوند و ثبت نام خود را انجام دهند. لازم به ذکر است که اسامی تمام متولدین سال 1401 در این بستر وجود دارد.

خاندوزی ادامه داد: جهت جلوگیری از مراجعه یک‌باره والدین، دوشنبه 4 اردیبهشت ماه ابتدا ثبت نام برای نوزادان سه ماه نخست سال 1401 انجام می شود. وی درباره متولدین 1400، بیان کرد: اجرای ماده 11 قانون از مهر 1400 لازم‌الاجرا بود، اما چون منابع اجرا از سوی سازمان برنامه و بودجه تأمین نشد، با تأمین منابع برای متولدین 1401 اجرا خواهد شد.

وزیر اقتصاد گفت: این سهام تا 23 سالگی به نام خود نوزادان باقی خواهد ماند و با تجمیع سود آن در واقع سرمایه ارزشمندی برای تشکیل زندگی یا اشتغال افراد ایجاد می‌کند که در 24 سالگی می‌توانند از آن استفاده کنند.


آخرین اخبار بورس اوراق بهادار

بلاتکلیفی فعالان بازار سرمایهبلاتکلیفی فعالان بازار سرمایه

بازار سهام با نوسان محدودِ شاخص در حوالی کانال دو میلیون واحدی همراه شده...

9 بازدید

مشاهده
فراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی داراییفراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی دارایی

با هدف همگرایی و نزدیک‌تر شدن ارزش بازار سهام و ارزش ذاتی شرکت‌ها از طریق انجام افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها...

14 بازدید

مشاهده
واریز وجه به کارگزاری بدون محدودیتواریز وجه به کارگزاری بدون محدودیت

فعالین بازار سرمایه، بدون محدودیت مبلغ تراکنش می‌توانند تنها از محل کارت بانکی متعلق به خود، وجوه را به حساب کارگزاری‌ها واریز کنند.

51 بازدید

مشاهده
تغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌المللتغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌الملل

مجید عشقی در نشست تخصصی با مدیران و فعالان اقتصادی با موضوع تامین مالی مناطق آزاد از طریق بازار سرمایه در نمایشگاه کیش اینوکس، گفت...

45 بازدید

مشاهده
جزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراثجزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث

برای انتقال سهام عدالت افراد فوت ‌شده در یک فرایند همکاری بین قوه قضائیه، سازمان ثبت احوال، سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قرار شده است...

77 بازدید

مشاهده
واریز سود سهام عدالت تا آخر آذرواریز سود سهام عدالت تا آخر آذر

زمان واریز سود بیش از 49 میلیون دارنده سهام عدالت قطعا تا پایان آذر خواهد بود...

74 بازدید

مشاهده
ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.

سازمان بورس در تصمیمی جدید، اقدام به افزایش ضریب اعتباری از 60 به 65 درصد کرد تا شاید کمک و مرهمی باشد بر بازار سهام آشفته!

82 بازدید

مشاهده