با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

قرارداد آتی سهام و دو طرفه شدن بازار

اخبار/بورس اوراق بهادار

سه‌شنبه 16 خرداد 1402

|

مطالعه 1 دقیقه

|

108 بازدید

قرارداد آتی سهام و دو طرفه شدن بازار
coma_iconcoma_icon

رئیس سازمان بورس تاکید کرد که روند معاملات دو طرفه از امروز و با بحث قرارداد آتی سهام راه‌اندازی می‌شود که این اقدام کمک زیادی به ثبات بازار خواهد کرد.

امروز نمایشگاه بین المللی تهران، میزبان رئیس سازمان بورس بود. مجید عشقی در این مراسم با تاکید بر اهمیت سواد مالی، از راه‌اندازی مرکز افکارسنجی در بستر بازار سرمایه خبر داد و گفت: بر اساس نتایج افکارسنجی، برنامه‌ریزی برای توسعه سواد مالی را در دستور کار قرار می‌دهیم و حتی در تلاش هستیم تا درس سواد مالی در کتب درسی آموزش‌ و پرورش هم گنجانده شود هم چنین رئیس سازمان بورس تاکید کرد که روند معاملات دو طرفه از امروز و با بحث قرارداد آتی سهام راه‌اندازی می‌شود که این اقدام کمک زیادی به ثبات بازار خواهد کرد.

وی بر جایگاه ویژه بخص خصوصی در صنعت مالی تاکید و بیان کرد: بخش عمده خدمات بازار سرمایه توسط بخش خصوصی ارائه می‌شود. اغلب کارگزاری‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سبدگردان‌ها متعلق به بخش خصوصی هستند.
عشقی بیان کرد: اگر با ۱۰ سال قبل مقایسه کنیم، در حوزه کارگزاری ۱۰ کارگزار برتر یا بانکی و یا از بخش عمومی بودند اما الان رد پای آن ها در برابر شرکت‌های خصوصی ضعیف شده است.
رئیس سازمان بورس بیان کرد: بحث خصوصی سازی در صنعت مالی مسیر خوبی رفته است و خدمات متنوع با بهره‌وری بالا به مردم ارائه می‌دهند. همچنین در چند سال گذشته اکثر نوآوری های مالی از سمت بخش خصوصی بوده و خدمات پررنگی ارائه داده‌اند. سازمان بورس هم از این ارتقا حمایت می‌کند.


آخرین اخبار بورس اوراق بهادار

95 درصد بورس منفی شد!95 درصد بورس منفی شد!

در جریان عقب‌نشینی تمام‌عیار و ترس سهامداران از آینده، 95 درصد از نمادها با کاهش قیمت تا 7 درصدی مواجه شدند.

4 بازدید

مشاهده
وعده بهبود نقدشوندگی کارگزارانوعده بهبود نقدشوندگی کارگزاران

درباره ارتباط مالی بین شرکت‌های کارگزاری با صندوق توسعه بازار، تصمیماتی با توجه به بررسی‌های کانون کارگزاران و بخش بازار، گرفته شده که...

18 بازدید

مشاهده
بورس، محلی برای تامین نقدینگی بنگاه‌های اقتصادیبورس، محلی برای تامین نقدینگی بنگاه‌های اقتصادی

بازار سرمایه می‌تواند در افزایش تولید و اتمام پروژه‌های نیمه تمام در کشور کمک‌کننده باشد.

33 بازدید

مشاهده
برنامه‌های سازمان بورس برای شرکت‌هابرنامه‌های سازمان بورس برای شرکت‌ها

تهیه نمونه گزارش تفسیری مدیریت، تدوین دستورالعمل امتیازدهی به ناشران و اصلاح دستورالعمل‌های پذیرش در بورس و فرابورس از جمله اقداماتی بود که انجام شد.

41 بازدید

مشاهده
تقسیم دارایی سهام عدالت متوفیانتقسیم دارایی سهام عدالت متوفیان

سامانه میراث برای وراث متوفیان سهام عدالت راه‌اندازی شد تا انتظار ۱۸ ساله وراث برای تقسیم دارایی متوفیان به پایان برسد.

43 بازدید

مشاهده
درخواست بررسی کاهش اعتبار کارگزاری‌هادرخواست بررسی کاهش اعتبار کارگزاری‌ها

اکثر بانک‌های طرف قرارداد کارگزاری‌ها نظیر سامان، تجارت، شهر، ملی و پارسیان به صورت ناگهانی اقدام به توقف تخصیص یا کاهش اعتبار اعطایی به کارگزاری‌ها کرده و...

81 بازدید

مشاهده
اختلال هسته معاملاتی فرابورساختلال هسته معاملاتی فرابورس

بروز مشکل در تجهیزات سخت‌افزاری زیرساخت سامانه فرابورس، علت اصلی توقف معاملات این بورس شد که پس از شناسایی مشکل، تیم فنی مشغول رفع آن است.

78 بازدید

مشاهده