با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

قرارداد آتی سهام و دو طرفه شدن بازار

اخبار/بورس اوراق بهادار

سه‌شنبه 16 خرداد 1402

|

مطالعه 1 دقیقه

|

75 بازدید

قرارداد آتی سهام و دو طرفه شدن بازار
coma_iconcoma_icon

رئیس سازمان بورس تاکید کرد که روند معاملات دو طرفه از امروز و با بحث قرارداد آتی سهام راه‌اندازی می‌شود که این اقدام کمک زیادی به ثبات بازار خواهد کرد.

امروز نمایشگاه بین المللی تهران، میزبان رئیس سازمان بورس بود. مجید عشقی در این مراسم با تاکید بر اهمیت سواد مالی، از راه‌اندازی مرکز افکارسنجی در بستر بازار سرمایه خبر داد و گفت: بر اساس نتایج افکارسنجی، برنامه‌ریزی برای توسعه سواد مالی را در دستور کار قرار می‌دهیم و حتی در تلاش هستیم تا درس سواد مالی در کتب درسی آموزش‌ و پرورش هم گنجانده شود هم چنین رئیس سازمان بورس تاکید کرد که روند معاملات دو طرفه از امروز و با بحث قرارداد آتی سهام راه‌اندازی می‌شود که این اقدام کمک زیادی به ثبات بازار خواهد کرد.

وی بر جایگاه ویژه بخص خصوصی در صنعت مالی تاکید و بیان کرد: بخش عمده خدمات بازار سرمایه توسط بخش خصوصی ارائه می‌شود. اغلب کارگزاری‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سبدگردان‌ها متعلق به بخش خصوصی هستند.
عشقی بیان کرد: اگر با ۱۰ سال قبل مقایسه کنیم، در حوزه کارگزاری ۱۰ کارگزار برتر یا بانکی و یا از بخش عمومی بودند اما الان رد پای آن ها در برابر شرکت‌های خصوصی ضعیف شده است.
رئیس سازمان بورس بیان کرد: بحث خصوصی سازی در صنعت مالی مسیر خوبی رفته است و خدمات متنوع با بهره‌وری بالا به مردم ارائه می‌دهند. همچنین در چند سال گذشته اکثر نوآوری های مالی از سمت بخش خصوصی بوده و خدمات پررنگی ارائه داده‌اند. سازمان بورس هم از این ارتقا حمایت می‌کند.


آخرین اخبار بورس اوراق بهادار

بلاتکلیفی فعالان بازار سرمایهبلاتکلیفی فعالان بازار سرمایه

بازار سهام با نوسان محدودِ شاخص در حوالی کانال دو میلیون واحدی همراه شده...

9 بازدید

مشاهده
فراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی داراییفراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی دارایی

با هدف همگرایی و نزدیک‌تر شدن ارزش بازار سهام و ارزش ذاتی شرکت‌ها از طریق انجام افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها...

14 بازدید

مشاهده
واریز وجه به کارگزاری بدون محدودیتواریز وجه به کارگزاری بدون محدودیت

فعالین بازار سرمایه، بدون محدودیت مبلغ تراکنش می‌توانند تنها از محل کارت بانکی متعلق به خود، وجوه را به حساب کارگزاری‌ها واریز کنند.

51 بازدید

مشاهده
تغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌المللتغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌الملل

مجید عشقی در نشست تخصصی با مدیران و فعالان اقتصادی با موضوع تامین مالی مناطق آزاد از طریق بازار سرمایه در نمایشگاه کیش اینوکس، گفت...

45 بازدید

مشاهده
جزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراثجزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث

برای انتقال سهام عدالت افراد فوت ‌شده در یک فرایند همکاری بین قوه قضائیه، سازمان ثبت احوال، سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قرار شده است...

77 بازدید

مشاهده
واریز سود سهام عدالت تا آخر آذرواریز سود سهام عدالت تا آخر آذر

زمان واریز سود بیش از 49 میلیون دارنده سهام عدالت قطعا تا پایان آذر خواهد بود...

74 بازدید

مشاهده
ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.

سازمان بورس در تصمیمی جدید، اقدام به افزایش ضریب اعتباری از 60 به 65 درصد کرد تا شاید کمک و مرهمی باشد بر بازار سهام آشفته!

82 بازدید

مشاهده