با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

عقب ماندن سکه بورسی از بازار!

اخبار/بورس اوراق بهادار

دوشنبه 12 تیر 1402

|

مطالعه 2 دقیقه

|

76 بازدید

عقب ماندن سکه بورسی از بازار!
coma_iconcoma_icon

در حال حاضر سکه رفاه برتری خود را نسبت به قیمت سکه در بازار آزاد از دست داده است و ارزان‌تر از سکه بازار آزاد فروخته می‌شود. اما چرا؟

مرخصی رابرت مالی تاثیر زیادی روی دلار تهران گذاشت و قیمت دلار در روز قبل افزایش یافت. به نظر می‌رسد که کنار گذاشته شدن مالی، تاثیر مثبتی روی بازار نگذاشته است.

حضور رابرت مالی در مذاکرات نویدبخش اتفاقات خوب و نرمش نسبی آمریکا در مقابله با ایران بود. حال که مک گورک به جای رابرت مالی پشت‌پرده‌ی مذاکرات قرار گرفته است، تایمز معتقد است او سخت‌گیری بیشتری در مقابل تهران نسبت به مالی دارد، اما همان‌طور که معلوم است حضور مک گورک در عمان به جای رابرت مالی، باعث‌ پیشرفت‌هایی در زمینه‌ی توافق برای تبادل زندانیان شده است.

اما خبر کنار گذاشتن مالی از مذاکرات ایران از چه جهت برای بازار اهمیت دارد؟ از جهت همزمانی آن با اخباری منفی در حوزه مذاکرات که از روز چهارشنبه به بازار مخابره شده است.

در این روزها، از آن جهت که معامله‌گران به قطعیت نرسیده‌اند، هنوز خریدار به بازار ارز برنگشته و بازار ارز، خریدار و فروشنده‌ای را به خود نمی‌بیند.

معامله‌گران در این شرایط باید تمام حواس خود را جمع کنند که کاری را بی‌برنامه انجام ندهند و در خرید خود شرط احتیاط را رعایت کنند. فاصله بالای خرید و فروش سکه در بازار هم احتیاط فعلی را تایید می کند.

سکه بورسی از بازار عقب ماند!

در زمان‌ موج‌های افزایشی، معمولاً وضعیت معاملات سکه رفاه از بازار آزاد بهتر است. اما بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که این قضیه دیگر صادق نیست و در حال حاضر سکه رفاه برتری خود را نسبت به قیمت سکه در بازار آزاد از دست داده است.این که سکه رفاه ارزان‌تر از سکه بازار آزاد فروخته می‌شود، نشان می‌دهد که هنوز انتظارات افزایشی در میان نهنگ‌های بازار سکه فراگیر نشده است و بررسی اختلاف دو بازار تایید می‌کند که هنوز انتظارات افزایشی در میان معامله‌گران فراگیر نشده و احتیاط معاملات را راهبری می‌کند.


آخرین اخبار بورس اوراق بهادار

95 درصد بورس منفی شد!95 درصد بورس منفی شد!

در جریان عقب‌نشینی تمام‌عیار و ترس سهامداران از آینده، 95 درصد از نمادها با کاهش قیمت تا 7 درصدی مواجه شدند.

4 بازدید

مشاهده
وعده بهبود نقدشوندگی کارگزارانوعده بهبود نقدشوندگی کارگزاران

درباره ارتباط مالی بین شرکت‌های کارگزاری با صندوق توسعه بازار، تصمیماتی با توجه به بررسی‌های کانون کارگزاران و بخش بازار، گرفته شده که...

18 بازدید

مشاهده
بورس، محلی برای تامین نقدینگی بنگاه‌های اقتصادیبورس، محلی برای تامین نقدینگی بنگاه‌های اقتصادی

بازار سرمایه می‌تواند در افزایش تولید و اتمام پروژه‌های نیمه تمام در کشور کمک‌کننده باشد.

33 بازدید

مشاهده
برنامه‌های سازمان بورس برای شرکت‌هابرنامه‌های سازمان بورس برای شرکت‌ها

تهیه نمونه گزارش تفسیری مدیریت، تدوین دستورالعمل امتیازدهی به ناشران و اصلاح دستورالعمل‌های پذیرش در بورس و فرابورس از جمله اقداماتی بود که انجام شد.

41 بازدید

مشاهده
تقسیم دارایی سهام عدالت متوفیانتقسیم دارایی سهام عدالت متوفیان

سامانه میراث برای وراث متوفیان سهام عدالت راه‌اندازی شد تا انتظار ۱۸ ساله وراث برای تقسیم دارایی متوفیان به پایان برسد.

43 بازدید

مشاهده
درخواست بررسی کاهش اعتبار کارگزاری‌هادرخواست بررسی کاهش اعتبار کارگزاری‌ها

اکثر بانک‌های طرف قرارداد کارگزاری‌ها نظیر سامان، تجارت، شهر، ملی و پارسیان به صورت ناگهانی اقدام به توقف تخصیص یا کاهش اعتبار اعطایی به کارگزاری‌ها کرده و...

81 بازدید

مشاهده
اختلال هسته معاملاتی فرابورساختلال هسته معاملاتی فرابورس

بروز مشکل در تجهیزات سخت‌افزاری زیرساخت سامانه فرابورس، علت اصلی توقف معاملات این بورس شد که پس از شناسایی مشکل، تیم فنی مشغول رفع آن است.

78 بازدید

مشاهده