با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

عقب ماندن سکه بورسی از بازار!

اخبار/بورس اوراق بهادار

دوشنبه 12 تیر 1402

|

مطالعه 2 دقیقه

|

42 بازدید

عقب ماندن سکه بورسی از بازار!
coma_iconcoma_icon

در حال حاضر سکه رفاه برتری خود را نسبت به قیمت سکه در بازار آزاد از دست داده است و ارزان‌تر از سکه بازار آزاد فروخته می‌شود. اما چرا؟

مرخصی رابرت مالی تاثیر زیادی روی دلار تهران گذاشت و قیمت دلار در روز قبل افزایش یافت. به نظر می‌رسد که کنار گذاشته شدن مالی، تاثیر مثبتی روی بازار نگذاشته است.

حضور رابرت مالی در مذاکرات نویدبخش اتفاقات خوب و نرمش نسبی آمریکا در مقابله با ایران بود. حال که مک گورک به جای رابرت مالی پشت‌پرده‌ی مذاکرات قرار گرفته است، تایمز معتقد است او سخت‌گیری بیشتری در مقابل تهران نسبت به مالی دارد، اما همان‌طور که معلوم است حضور مک گورک در عمان به جای رابرت مالی، باعث‌ پیشرفت‌هایی در زمینه‌ی توافق برای تبادل زندانیان شده است.

اما خبر کنار گذاشتن مالی از مذاکرات ایران از چه جهت برای بازار اهمیت دارد؟ از جهت همزمانی آن با اخباری منفی در حوزه مذاکرات که از روز چهارشنبه به بازار مخابره شده است.

در این روزها، از آن جهت که معامله‌گران به قطعیت نرسیده‌اند، هنوز خریدار به بازار ارز برنگشته و بازار ارز، خریدار و فروشنده‌ای را به خود نمی‌بیند.

معامله‌گران در این شرایط باید تمام حواس خود را جمع کنند که کاری را بی‌برنامه انجام ندهند و در خرید خود شرط احتیاط را رعایت کنند. فاصله بالای خرید و فروش سکه در بازار هم احتیاط فعلی را تایید می کند.

سکه بورسی از بازار عقب ماند!

در زمان‌ موج‌های افزایشی، معمولاً وضعیت معاملات سکه رفاه از بازار آزاد بهتر است. اما بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که این قضیه دیگر صادق نیست و در حال حاضر سکه رفاه برتری خود را نسبت به قیمت سکه در بازار آزاد از دست داده است.این که سکه رفاه ارزان‌تر از سکه بازار آزاد فروخته می‌شود، نشان می‌دهد که هنوز انتظارات افزایشی در میان نهنگ‌های بازار سکه فراگیر نشده است و بررسی اختلاف دو بازار تایید می‌کند که هنوز انتظارات افزایشی در میان معامله‌گران فراگیر نشده و احتیاط معاملات را راهبری می‌کند.


آخرین اخبار بورس اوراق بهادار

بلاتکلیفی فعالان بازار سرمایهبلاتکلیفی فعالان بازار سرمایه

بازار سهام با نوسان محدودِ شاخص در حوالی کانال دو میلیون واحدی همراه شده...

10 بازدید

مشاهده
فراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی داراییفراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی دارایی

با هدف همگرایی و نزدیک‌تر شدن ارزش بازار سهام و ارزش ذاتی شرکت‌ها از طریق انجام افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها...

14 بازدید

مشاهده
واریز وجه به کارگزاری بدون محدودیتواریز وجه به کارگزاری بدون محدودیت

فعالین بازار سرمایه، بدون محدودیت مبلغ تراکنش می‌توانند تنها از محل کارت بانکی متعلق به خود، وجوه را به حساب کارگزاری‌ها واریز کنند.

51 بازدید

مشاهده
تغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌المللتغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌الملل

مجید عشقی در نشست تخصصی با مدیران و فعالان اقتصادی با موضوع تامین مالی مناطق آزاد از طریق بازار سرمایه در نمایشگاه کیش اینوکس، گفت...

45 بازدید

مشاهده
جزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراثجزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث

برای انتقال سهام عدالت افراد فوت ‌شده در یک فرایند همکاری بین قوه قضائیه، سازمان ثبت احوال، سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قرار شده است...

77 بازدید

مشاهده
واریز سود سهام عدالت تا آخر آذرواریز سود سهام عدالت تا آخر آذر

زمان واریز سود بیش از 49 میلیون دارنده سهام عدالت قطعا تا پایان آذر خواهد بود...

74 بازدید

مشاهده
ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.

سازمان بورس در تصمیمی جدید، اقدام به افزایش ضریب اعتباری از 60 به 65 درصد کرد تا شاید کمک و مرهمی باشد بر بازار سهام آشفته!

82 بازدید

مشاهده