با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

تکلیف جاماندگان سهام عدالت چه می‌شود؟

اخبار/بورس اوراق بهادار

چهارشنبه 08 شهریور 1402

|

مطالعه 2 دقیقه

|

128 بازدید

تکلیف جاماندگان سهام عدالت چه می‌شود؟
coma_iconcoma_icon

تکلیف سه میلیون جامانده سهام عدالت از حدود دو سال پیش تا کنون مشخص نشده اما احسان خاندوزی، با اعلام افزایش آمار مشمولین در خصوص سهام عدالت جاماندگان و کمبود احتمالی منابع، وعده‌ایی جدید داد.

به گزارش هامرز، تکلیف سه میلیون جامانده سهام عدالت از حدود دو سال پیش تا کنون مشخص نشده اما احسان خاندوزی، وعده‌ایی جدید داد و با اعلام افزایش آمار مشمولین در خصوص سهام عدالت جاماندگان و کمبود احتمالی منابع گفت: منابع برای جاماندگان به‌ اندازه واگذاری سهام وجود دارد دارد. سال گذشته دو بار تلاش شد مصوبه آن از هیات دولت دریافت شود اما دستگاه‌هایی که مالک سهام و صنعت بودند با واگذاری سهام موافقت نکردند.
وی افزود: مجدداً با به‌روزرسانی، افراد مشمول سهام عدالت می‌شدند و نامه جدیدی برای معاون اول رئیس جمهور جهت طرح در هیات دولت ارسال شد. در این پیشنهاد تلاش شد که سهام‌ بدون مشکل، مورد موافقت وزرا ارسال شود تا در دستور کار هیات دولت قرار بگیرد. امید می‌رود سال جاری این وعده محقق شود.
این عضو کابینه ادامه داد: سهامی که تا امروز از سوی دولت تأمین شده، شامل افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و 1.5 میلیون جامانده دریافت سهام عدالت در دهه 80 بود. در مجموع برای 4.5 تا 5 میلیون نفر، حتی افرادی که در دوره اول ثبت‌نام سهام عدالت انجام داده بودند اما سهام دریافت نکردند، پیش‌بینی اعطای سهام انجام شده است.
خاندوزی در خصوص پیش‌بینی زمان سهامدار شدن جاماندگان گفت: اعطای سهام به جاماندگان زمان نمی‌برد و مسئله مصوبه هیات دولت است. در صورتی که وزارتخانه‌های مالک شرکت‌های نفتی یا صنعتی موافقت کنند مراحل مربوط به اعطای سهام یک تا دو ماهه انجام‌شدنی است. امید می‌رود این پیشنهاد به سرنوشت پیشنهاد سال گذشته دچار نشود که با آن مخالفت شد.
 


آخرین اخبار بورس اوراق بهادار

بلاتکلیفی فعالان بازار سرمایهبلاتکلیفی فعالان بازار سرمایه

بازار سهام با نوسان محدودِ شاخص در حوالی کانال دو میلیون واحدی همراه شده...

9 بازدید

مشاهده
فراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی داراییفراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی دارایی

با هدف همگرایی و نزدیک‌تر شدن ارزش بازار سهام و ارزش ذاتی شرکت‌ها از طریق انجام افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها...

14 بازدید

مشاهده
واریز وجه به کارگزاری بدون محدودیتواریز وجه به کارگزاری بدون محدودیت

فعالین بازار سرمایه، بدون محدودیت مبلغ تراکنش می‌توانند تنها از محل کارت بانکی متعلق به خود، وجوه را به حساب کارگزاری‌ها واریز کنند.

51 بازدید

مشاهده
تغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌المللتغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌الملل

مجید عشقی در نشست تخصصی با مدیران و فعالان اقتصادی با موضوع تامین مالی مناطق آزاد از طریق بازار سرمایه در نمایشگاه کیش اینوکس، گفت...

45 بازدید

مشاهده
جزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراثجزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث

برای انتقال سهام عدالت افراد فوت ‌شده در یک فرایند همکاری بین قوه قضائیه، سازمان ثبت احوال، سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قرار شده است...

77 بازدید

مشاهده
واریز سود سهام عدالت تا آخر آذرواریز سود سهام عدالت تا آخر آذر

زمان واریز سود بیش از 49 میلیون دارنده سهام عدالت قطعا تا پایان آذر خواهد بود...

74 بازدید

مشاهده
ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.

سازمان بورس در تصمیمی جدید، اقدام به افزایش ضریب اعتباری از 60 به 65 درصد کرد تا شاید کمک و مرهمی باشد بر بازار سهام آشفته!

82 بازدید

مشاهده