با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

سهم حقیقی‌ها از معاملات بازار سرمایه

اخبار/بورس اوراق بهادار

سه‌شنبه 04 مهر 1402

|

مطالعه 2 دقیقه

|

133 بازدید

سهم حقیقی‌ها از معاملات بازار سرمایه
coma_iconcoma_icon

جزییات معاملات بازار در نیمه نخست سال جاری، حاکی از آن است که سهامداران حقیقی‌ بیشترین سهم از معاملات خرد سهام در بازار را به خود اختصاص دادند.

به گزارش هامرز و به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه، «امیرمهدی صبائی»، به ارزیابی سهم اشخاص از گردش معاملات در بازار خرد سهام طی چند ماه گذشته پرداخت و اظهار کرد: بررسی‌های انجام شده از جزئیات معاملات بازار در نیمه نخست سال جاری حاکی از آن است که سهامداران حقیقی بیشترین سهم از معاملات خرد سهام در بازار را به خود اختصاص دادند.
وی در پاسخ به مطالبات فعالان بازار درخصوص تنوع در انتشار اطلاعات معاملات انجام شده در بازار گفت: برای کسب شناخت بیشتر سرمایه‌گذاران از بازار سرمایه و ایجاد زمینه برای تقویت نگاه تحلیلی، مبلغ گردش معاملات سهام و نیز حق تقدم در نیمه ابتدایی سال جاری به تفکیک هر یک از اشخاص به شرح جدول و نمودار ذیل منتشر می‌شود.

سهم

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با توجه به بازخوردهای دریافتی، شکل و محتوای اطلاعات منتشر شده از طریق نظرات ارائه شده توسط کارشناسان و فعالان بازار قابل بازنگری است.
صبائی افزود: چندی پیش آماری در خصوص سهم معاملات صندوق‌های قابل معامله یا Etf  از کل معاملات بازار منتشر شد که باعث ایجاد برخی ابهامات در میان فعالان بازار شد.
وی تصریح کرد: اطلاعات منتشر شده به منظور شفاف‌سازی میزان معاملات بر روی یونیت‌های صندوق‌ها (اعم از سهامی و با درآمد ثابت) نسب به کل معاملات ارائه شده بود، که با اطلاعات سهم اشخاص از انجام معاملات در سهام، کاملاً متفاوت است.


آخرین اخبار بورس اوراق بهادار

پرداخت بدون محدودیت در درگاه‌های پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدمپرداخت بدون محدودیت در درگاه‌های پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدم

در راستای تسهیل خدمت‌رسانی به سهامداران بازار سرمایه، قابلیت پرداخت بیش از ۱۰۰ میلیون تومان در درگاه‌های پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدم فراهم شد.

80 بازدید

مشاهده
عرضه پروژه‌های مناطق آزاد در بورسعرضه پروژه‌های مناطق آزاد در بورس

برای ورود مناطق آزاد به بورس، مذاکراتی انجام شده و میز مشترکی شکل گرفته تا پروژه‌های سرمایه‌گذاری این نقاط به صورت صندوق یا شرکت پروژه در بازار سرمایه عرضه شود.

82 بازدید

مشاهده
تسهیل جذب نقدینگی صنایع با اوراق بدهیتسهیل جذب نقدینگی صنایع با اوراق بدهی

به سبب افزایش حجم تقاضا، موانع و نوع بهره‌مندی از ابزارها، تامین مالی بحث چندوجهی به حساب می‌آید.

60 بازدید

مشاهده
درخواست ابطال مصوبه جدید بورسدرخواست ابطال مصوبه جدید بورس

شکایت دو وکیل بابت مغایرت مصوبه جدید بورس به دیوان عدالت و درخواست ابطال

68 بازدید

مشاهده
۵۰ شرکت در صف ورود به بورس۵۰ شرکت در صف ورود به بورس

از دی سال گذشته 50 شرکت در صف ورود به بورس هستند و جلسات هیات پذیرش بصورت فوق‌العاده برگزار می‌شود.

52 بازدید

مشاهده
تغییر زمان‌بندی انتقال سهام عدالت متوفیان به وراثتغییر زمان‌بندی انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث

سامانه میراث برای متوفیان سال‌های ۱۳۸۴ تا ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹ سهام عدالت بازگشایی شده تا فرایند انتقال سهام به وراث تسریع یابد.

61 بازدید

مشاهده
مانعی برای عرضه اولیه سهام بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی نیست.مانعی برای عرضه اولیه سهام بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی نیست.

مانع جدی برای عرضه اولیه سهام پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بورس وجود ندارد و با ورود به بازار سرمایه ضمن شفاف‌ شدن فرآیندهای مالی...

71 بازدید

مشاهده