با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

تزریق مجدد پول به بازار سرمایه توسط حقیقی ها در روزهای آغازین 1402

اخبار/بورس اوراق بهادار

چهارشنبه 09 فروردین 1402

|

مطالعه 1 دقیقه

|

262 بازدید

تزریق مجدد پول به بازار سرمایه توسط حقیقی ها در روزهای آغازین 1402
coma_iconcoma_icon

در روز گذشته ارزش پول حقیقی ورودی به بازار سرمایه، 718 میلیارد بود که نسبت به روز قبل رشد 3 برابری، معادل 215 درصد را نشان می‌دهد.

با آغاز معاملات در سال نو، شاخص کل در تمام روزهای معاملاتی صعود کرده است. شاخص در شرایطی در محدوده ی سطح 2 میلیون واحدی به رشد ادامه داده است که مشابه آن پیش از این، در مرداد 1399 در بازار مشاهده شده است. به هرحال حرکت شاخص ها در محدوده های جدید، معامله گران را به رشد قیمت ها و کسب بازدهی بیشتر امیدوار کرده است.

در پایان معاملات سه‌شنبه، 123 نماد صف خرید داشتند و یک نماد با صف فروش مواجه بود. ارزش صف‌های خرید به 966 میلیارد تومان رسید و ارزش صف‌های فروش نیز 6 میلیارد تومان بود.

علاوه بر این، ارزش معاملات خرد یک بار دیگر به رقم 10 هزار میلیارد تومان رسید. با این حال همواره احتمال رشد عرضه در بازار وجود دارد اما به نظر نمی‌رسد شاخص‌ها سنگرهای جدید را از دست بدهند. 

آیا این روند ادامه خواهد داشت؟

علی رغم رشد شاخص، ارزش دلاری بازار نسبت به تابستان 1399 افت 60 درصدی داشته است. به بیان دیگر با کاهش ارزش ریال و قدرت خرید پول ملی، بسیاری سطح 2 میلیون واحدی در فروردین 1402 را با مرداد 1399 متفاوت می‌بینند و معتقدند بازار باید به سطوح بالاتری دست پیدا کند.

ورود پول حقیقی و مازاد تقاضا در بازار نیز نشان می‌دهد انتظارات فعلا مثبت است. مگر اینکه سیاست گذاری های دولت یا تحولات جهانی، انتظارات را تغییر دهد.   


آخرین اخبار بورس اوراق بهادار

بلاتکلیفی فعالان بازار سرمایهبلاتکلیفی فعالان بازار سرمایه

بازار سهام با نوسان محدودِ شاخص در حوالی کانال دو میلیون واحدی همراه شده...

9 بازدید

مشاهده
فراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی داراییفراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی دارایی

با هدف همگرایی و نزدیک‌تر شدن ارزش بازار سهام و ارزش ذاتی شرکت‌ها از طریق انجام افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها...

14 بازدید

مشاهده
واریز وجه به کارگزاری بدون محدودیتواریز وجه به کارگزاری بدون محدودیت

فعالین بازار سرمایه، بدون محدودیت مبلغ تراکنش می‌توانند تنها از محل کارت بانکی متعلق به خود، وجوه را به حساب کارگزاری‌ها واریز کنند.

51 بازدید

مشاهده
تغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌المللتغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌الملل

مجید عشقی در نشست تخصصی با مدیران و فعالان اقتصادی با موضوع تامین مالی مناطق آزاد از طریق بازار سرمایه در نمایشگاه کیش اینوکس، گفت...

45 بازدید

مشاهده
جزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراثجزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث

برای انتقال سهام عدالت افراد فوت ‌شده در یک فرایند همکاری بین قوه قضائیه، سازمان ثبت احوال، سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قرار شده است...

77 بازدید

مشاهده
واریز سود سهام عدالت تا آخر آذرواریز سود سهام عدالت تا آخر آذر

زمان واریز سود بیش از 49 میلیون دارنده سهام عدالت قطعا تا پایان آذر خواهد بود...

74 بازدید

مشاهده
ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.

سازمان بورس در تصمیمی جدید، اقدام به افزایش ضریب اعتباری از 60 به 65 درصد کرد تا شاید کمک و مرهمی باشد بر بازار سهام آشفته!

82 بازدید

مشاهده