با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

پیشنهاد افزایش دامنه نوسان، در دستور کار قرار گرفت

اخبار/بورس اوراق بهادار

شنبه 09 اردیبهشت 1402

|

مطالعه 2 دقیقه

|

87 بازدید

پیشنهاد افزایش دامنه نوسان، در دستور کار قرار گرفت
coma_iconcoma_icon

معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، از افرایش دامنه نوسان تا 10 درصد خبر داد.

رضا عیوضلو، معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست خبری خود با ایسنا، شروط افزایش دامنه نوسان در بازار سهام را بیان کرد.

رضا عیوض‌لو با بیان اینکه مطابق مقررات حاکم بر بازار سرمایه، دامنه نوسان روزانه قیمت اوراق بهادار و حق تقدم با پیشنهاد هیئت‌ مدیره بورس به تأیید هیئت‌ مدیره سازمان می‌رسد، اظهار کرد: موضوع مذکور پس از ارائه پیشنهادات مدون بورس‌ها درباره دستورالعمل پذیرش و بازنگری شرایط پذیرش در بازارهای مختلف بورس و فرابورس و همچنین ارائه گزارش تحلیلی از آثار افزایش دامنه نوسان در سال ۱۴۰۱ و به تبع آن ارائه پیشنهاد درباره اصلاح دامنه نوسان از سوی بورس و فرابورس و پس از بررسی‌های کارشناسی، در هیئت مدیره سازمان مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش، افزایش تدریجی دامنه نوسان یکی از وعده‌های دکتر عشقی بوده است که از ابتدای سال گذشته اجرا شده است. بر این اساس، در مرحله نخست دامنه نوسان با یک درصد افزایش به مثبت و منفی شش و در مرحله دوم با یک درصد افزایش دیگر به مثبت و منفی هفت رسید.

در ادامه این گزارش، دکتر عشقی در آخرین اظهار نظرهای خود در سال گذشته اعلام کرده بود که با توجه به ساختار بازارهای بورس و فرابورس یک بحث کارشناسی در مورد طبقه‌بندی بازارها در حال انجام است. در حال حاضر بازارهای اول و دوم اختلاف معناداری با هم ندارند و به نظر می‌رسد به یک تجدید ساختاری در طبقه‌بندی بازارهای بورس و فرابورس نیاز است. پیشنهاد همکاران در بورس و فرابورس این بود که اعمال تغییرات دامنه نوسان در مرحله بعد را همزمان با تغییرات طبقه‌بندی بازارها انجام دهیم.


آخرین اخبار بورس اوراق بهادار

بلاتکلیفی فعالان بازار سرمایهبلاتکلیفی فعالان بازار سرمایه

بازار سهام با نوسان محدودِ شاخص در حوالی کانال دو میلیون واحدی همراه شده...

9 بازدید

مشاهده
فراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی داراییفراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی دارایی

با هدف همگرایی و نزدیک‌تر شدن ارزش بازار سهام و ارزش ذاتی شرکت‌ها از طریق انجام افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها...

14 بازدید

مشاهده
واریز وجه به کارگزاری بدون محدودیتواریز وجه به کارگزاری بدون محدودیت

فعالین بازار سرمایه، بدون محدودیت مبلغ تراکنش می‌توانند تنها از محل کارت بانکی متعلق به خود، وجوه را به حساب کارگزاری‌ها واریز کنند.

51 بازدید

مشاهده
تغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌المللتغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌الملل

مجید عشقی در نشست تخصصی با مدیران و فعالان اقتصادی با موضوع تامین مالی مناطق آزاد از طریق بازار سرمایه در نمایشگاه کیش اینوکس، گفت...

45 بازدید

مشاهده
جزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراثجزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث

برای انتقال سهام عدالت افراد فوت ‌شده در یک فرایند همکاری بین قوه قضائیه، سازمان ثبت احوال، سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قرار شده است...

77 بازدید

مشاهده
واریز سود سهام عدالت تا آخر آذرواریز سود سهام عدالت تا آخر آذر

زمان واریز سود بیش از 49 میلیون دارنده سهام عدالت قطعا تا پایان آذر خواهد بود...

74 بازدید

مشاهده
ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.

سازمان بورس در تصمیمی جدید، اقدام به افزایش ضریب اعتباری از 60 به 65 درصد کرد تا شاید کمک و مرهمی باشد بر بازار سهام آشفته!

82 بازدید

مشاهده