با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

نگاه مجلس به بازار سرمایه در بودجه ١٤٠٣

اخبار/بورس اوراق بهادار

یکشنبه 30 مهر 1402

|

مطالعه 1 دقیقه

|

135 بازدید

نگاه مجلس به بازار سرمایه در بودجه ١٤٠٣
coma_iconcoma_icon

سازمان بورس به عنوان یکی از ارکان اصلی وزارت اقتصاد، نقش مهمی در تنظیم لایحه بودجه ۱۴۰۳ خواهد داشت...

به گزارش هامرز، محمد حسن حبیبی، عضو هیئت مدیره کانون کارگزاران در گفت‌وگویی در رابطه نقش مهم بازار سرمایه در تحریر لایحه بودجه ۱۴۰۳ اظهار کرد: سازمان بورس به عنوان یکی از ارکان اصلی وزارت اقتصاد، نقش مهمی در تنظیم لایحه بودجه ۱۴۰۳ خواهد داشت؛ زیرا این نهاد ناظر با پیگیری‌های مداوم به همراه تشکل‌هایی از جمله کانون کارگزاران و کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران بارها توانسته مانع از زیان صنایع در بودجه‌های سالانه شود.
او افزود: دولت و مجلس می‌بایست برای تحقق نظارت‌های کارشناسی ارائه شده توسط سازمان بورس در لایحه پیشنهادی ۱۴۰۳ نگاه جدی و جایگاه‌ ویژه‌ای را در نظر داشته باشند، زیرا تحقق سودآوری صنایع و تامین مالی پروژه‌ها از طریق بازار سرمایه با سرعت بیشتری محقق می‌شود.
عضو هیئت مدیره کانون کارگزاران در رابطه با مهمترین مولفه‌های مورد انتظار برای درج در بودجه سال ۱۴۰۳، گفت: بحث شفافیت معاملاتی در حوزه انرژی می‌تواند موجب توسعه بازار سرمایه، شفافیت معاملاتی در صنعت برق و أصول مطالبات نیروگاه‌ها شود.
حبیبی در پایان گفت: اصلاح نرخ تسعیر ارز هم اگر با اثراتش به صورت همه جانبه و زنجیروار بر صنایع در بودجه ۱۴۰۳ دیده شود، به طور حتم موجب شفافیت، پویایی و توسعه حجم معاملات بازار خواهد شد.
 


آخرین اخبار بورس اوراق بهادار

پرداخت بدون محدودیت در درگاه‌های پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدمپرداخت بدون محدودیت در درگاه‌های پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدم

در راستای تسهیل خدمت‌رسانی به سهامداران بازار سرمایه، قابلیت پرداخت بیش از ۱۰۰ میلیون تومان در درگاه‌های پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدم فراهم شد.

80 بازدید

مشاهده
عرضه پروژه‌های مناطق آزاد در بورسعرضه پروژه‌های مناطق آزاد در بورس

برای ورود مناطق آزاد به بورس، مذاکراتی انجام شده و میز مشترکی شکل گرفته تا پروژه‌های سرمایه‌گذاری این نقاط به صورت صندوق یا شرکت پروژه در بازار سرمایه عرضه شود.

81 بازدید

مشاهده
تسهیل جذب نقدینگی صنایع با اوراق بدهیتسهیل جذب نقدینگی صنایع با اوراق بدهی

به سبب افزایش حجم تقاضا، موانع و نوع بهره‌مندی از ابزارها، تامین مالی بحث چندوجهی به حساب می‌آید.

60 بازدید

مشاهده
درخواست ابطال مصوبه جدید بورسدرخواست ابطال مصوبه جدید بورس

شکایت دو وکیل بابت مغایرت مصوبه جدید بورس به دیوان عدالت و درخواست ابطال

68 بازدید

مشاهده
۵۰ شرکت در صف ورود به بورس۵۰ شرکت در صف ورود به بورس

از دی سال گذشته 50 شرکت در صف ورود به بورس هستند و جلسات هیات پذیرش بصورت فوق‌العاده برگزار می‌شود.

52 بازدید

مشاهده
تغییر زمان‌بندی انتقال سهام عدالت متوفیان به وراثتغییر زمان‌بندی انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث

سامانه میراث برای متوفیان سال‌های ۱۳۸۴ تا ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹ سهام عدالت بازگشایی شده تا فرایند انتقال سهام به وراث تسریع یابد.

61 بازدید

مشاهده
مانعی برای عرضه اولیه سهام بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی نیست.مانعی برای عرضه اولیه سهام بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی نیست.

مانع جدی برای عرضه اولیه سهام پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بورس وجود ندارد و با ورود به بازار سرمایه ضمن شفاف‌ شدن فرآیندهای مالی...

71 بازدید

مشاهده