با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

دریافت وام با وثیقه سهام عدالت

اخبار/بورس اوراق بهادار

سه‌شنبه 06 تیر 1402

|

مطالعه 2 دقیقه

|

184 بازدید

دریافت وام با وثیقه سهام عدالت
coma_iconcoma_icon

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی: هم‌اکنون افراد می‌توانند که با وثیقه قرار دادن سهام عدالت خود، از برخی بانک‌ها درخواست وام کنند.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد که با مساعدت‌های انجام شده، هم‌اکنون افراد می‌توانند که با وثیقه قرار دادن سهام عدالت خود، از برخی بانک‌ها درخواست وام کنند.

محمد باغستانی، در رابطه با صادر کردن مجوز برای استفاده از این سامانه توسط بانک‌ها اظهار داشت: در حال حاضر بسیاری از بانک‌ها در حال رایزنی برای استفاده از سامانه ستاره هستند و برخی دیگر از بانک‌ها نیز مجوز استفاده از این سامانه و توثیق را دارند. بانک‌های خصوصی نیز دنباله‌رو بانک‌های دولتی، در حال تلاش برای استفاده از این سامانه و پیاده‌سازی سرویس‌اش در سامانه‌های خود هستند.

اما شرایط دریافت وام با سهام عدالت چگونه است؟

بر اساس شرایط گرفتن وثیقه در بورس و نحوه دریافت وام با سهام، نیاز است که افراد متقاضی، در سامانه‌ی سجام ثبت نام و احراز هویت کرده باشند و سپس، در سامانه وثیقه‌گذاری الکترونیک ستاره سمات اقدام به ثبت‌نام خود کنند. یکی دیگر از شروط دریافت وام با وثیقه‌ی سهام عدالت این است که متقاضی نباید هیچ مقدار از سهامش را فروخته باشد. همچنین، کسی که متقاضی وام با وثیقه‌ی سهام عدالت است، حتماً باید سرپرست خانوار و یارانه‌بگیر باشد. نکته‌ی مهمی که حائز اهمیت است این است که افرادی که مدیریت مستقیم سهام عدالت را برای خود انتخاب کرده‌اند، واجد شرایط دریافت وام با وثیقه‌ی سهام عدالت نیستند.

سوال مهم‌تری که ممکن است در ذهن شما شکل بگیرد، این است که «چه مقدار می‌توانم وام دریافت کنم؟»

نیاز به توضیح است که اگر شما دارنده‌ی سهام عدالت بر مبنای ۵۰۰ هزار تومان هستید، سهام شما در این روزها چیزی به اندازه‌ی ۱۱ میلیون ارزش دارد. اگر شما واجد تمام شرایط ذکر شده برای دریافت وام با وثیقه‌ی سهام عدالت باشید، می‌توانید تا سقف ۵.۵ میلیون تومان (نصف ارزش سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی) دریافت کنید و همچنین اگر دارنده‌ی سهام عدالت بر مبنای ۱ میلیون تومان باشید که هم‌اکنون ۲۲ میلیون تومان ارزش دارد، می‌توانید تا سقف ۱۱ میلیون تومان (نصف ارزش سهام عدالت ۱ میلیون تومانی) از بانک مورد نظر وام دریافت کنید.


آخرین اخبار بورس اوراق بهادار

بلاتکلیفی فعالان بازار سرمایهبلاتکلیفی فعالان بازار سرمایه

بازار سهام با نوسان محدودِ شاخص در حوالی کانال دو میلیون واحدی همراه شده...

9 بازدید

مشاهده
فراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی داراییفراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی دارایی

با هدف همگرایی و نزدیک‌تر شدن ارزش بازار سهام و ارزش ذاتی شرکت‌ها از طریق انجام افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها...

14 بازدید

مشاهده
واریز وجه به کارگزاری بدون محدودیتواریز وجه به کارگزاری بدون محدودیت

فعالین بازار سرمایه، بدون محدودیت مبلغ تراکنش می‌توانند تنها از محل کارت بانکی متعلق به خود، وجوه را به حساب کارگزاری‌ها واریز کنند.

51 بازدید

مشاهده
تغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌المللتغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌الملل

مجید عشقی در نشست تخصصی با مدیران و فعالان اقتصادی با موضوع تامین مالی مناطق آزاد از طریق بازار سرمایه در نمایشگاه کیش اینوکس، گفت...

45 بازدید

مشاهده
جزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراثجزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث

برای انتقال سهام عدالت افراد فوت ‌شده در یک فرایند همکاری بین قوه قضائیه، سازمان ثبت احوال، سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قرار شده است...

77 بازدید

مشاهده
واریز سود سهام عدالت تا آخر آذرواریز سود سهام عدالت تا آخر آذر

زمان واریز سود بیش از 49 میلیون دارنده سهام عدالت قطعا تا پایان آذر خواهد بود...

74 بازدید

مشاهده
ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.

سازمان بورس در تصمیمی جدید، اقدام به افزایش ضریب اعتباری از 60 به 65 درصد کرد تا شاید کمک و مرهمی باشد بر بازار سهام آشفته!

82 بازدید

مشاهده