با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

دریافت وام با وثیقه سهام عدالت

اخبار/بورس اوراق بهادار

سه‌شنبه 06 تیر 1402

|

مطالعه 2 دقیقه

|

278 بازدید

دریافت وام با وثیقه سهام عدالت
coma_iconcoma_icon

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی: هم‌اکنون افراد می‌توانند که با وثیقه قرار دادن سهام عدالت خود، از برخی بانک‌ها درخواست وام کنند.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد که با مساعدت‌های انجام شده، هم‌اکنون افراد می‌توانند که با وثیقه قرار دادن سهام عدالت خود، از برخی بانک‌ها درخواست وام کنند.

محمد باغستانی، در رابطه با صادر کردن مجوز برای استفاده از این سامانه توسط بانک‌ها اظهار داشت: در حال حاضر بسیاری از بانک‌ها در حال رایزنی برای استفاده از سامانه ستاره هستند و برخی دیگر از بانک‌ها نیز مجوز استفاده از این سامانه و توثیق را دارند. بانک‌های خصوصی نیز دنباله‌رو بانک‌های دولتی، در حال تلاش برای استفاده از این سامانه و پیاده‌سازی سرویس‌اش در سامانه‌های خود هستند.

اما شرایط دریافت وام با سهام عدالت چگونه است؟

بر اساس شرایط گرفتن وثیقه در بورس و نحوه دریافت وام با سهام، نیاز است که افراد متقاضی، در سامانه‌ی سجام ثبت نام و احراز هویت کرده باشند و سپس، در سامانه وثیقه‌گذاری الکترونیک ستاره سمات اقدام به ثبت‌نام خود کنند. یکی دیگر از شروط دریافت وام با وثیقه‌ی سهام عدالت این است که متقاضی نباید هیچ مقدار از سهامش را فروخته باشد. همچنین، کسی که متقاضی وام با وثیقه‌ی سهام عدالت است، حتماً باید سرپرست خانوار و یارانه‌بگیر باشد. نکته‌ی مهمی که حائز اهمیت است این است که افرادی که مدیریت مستقیم سهام عدالت را برای خود انتخاب کرده‌اند، واجد شرایط دریافت وام با وثیقه‌ی سهام عدالت نیستند.

سوال مهم‌تری که ممکن است در ذهن شما شکل بگیرد، این است که «چه مقدار می‌توانم وام دریافت کنم؟»

نیاز به توضیح است که اگر شما دارنده‌ی سهام عدالت بر مبنای ۵۰۰ هزار تومان هستید، سهام شما در این روزها چیزی به اندازه‌ی ۱۱ میلیون ارزش دارد. اگر شما واجد تمام شرایط ذکر شده برای دریافت وام با وثیقه‌ی سهام عدالت باشید، می‌توانید تا سقف ۵.۵ میلیون تومان (نصف ارزش سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی) دریافت کنید و همچنین اگر دارنده‌ی سهام عدالت بر مبنای ۱ میلیون تومان باشید که هم‌اکنون ۲۲ میلیون تومان ارزش دارد، می‌توانید تا سقف ۱۱ میلیون تومان (نصف ارزش سهام عدالت ۱ میلیون تومانی) از بانک مورد نظر وام دریافت کنید.


آخرین اخبار بورس اوراق بهادار

95 درصد بورس منفی شد!95 درصد بورس منفی شد!

در جریان عقب‌نشینی تمام‌عیار و ترس سهامداران از آینده، 95 درصد از نمادها با کاهش قیمت تا 7 درصدی مواجه شدند.

3 بازدید

مشاهده
وعده بهبود نقدشوندگی کارگزارانوعده بهبود نقدشوندگی کارگزاران

درباره ارتباط مالی بین شرکت‌های کارگزاری با صندوق توسعه بازار، تصمیماتی با توجه به بررسی‌های کانون کارگزاران و بخش بازار، گرفته شده که...

18 بازدید

مشاهده
بورس، محلی برای تامین نقدینگی بنگاه‌های اقتصادیبورس، محلی برای تامین نقدینگی بنگاه‌های اقتصادی

بازار سرمایه می‌تواند در افزایش تولید و اتمام پروژه‌های نیمه تمام در کشور کمک‌کننده باشد.

33 بازدید

مشاهده
برنامه‌های سازمان بورس برای شرکت‌هابرنامه‌های سازمان بورس برای شرکت‌ها

تهیه نمونه گزارش تفسیری مدیریت، تدوین دستورالعمل امتیازدهی به ناشران و اصلاح دستورالعمل‌های پذیرش در بورس و فرابورس از جمله اقداماتی بود که انجام شد.

41 بازدید

مشاهده
تقسیم دارایی سهام عدالت متوفیانتقسیم دارایی سهام عدالت متوفیان

سامانه میراث برای وراث متوفیان سهام عدالت راه‌اندازی شد تا انتظار ۱۸ ساله وراث برای تقسیم دارایی متوفیان به پایان برسد.

42 بازدید

مشاهده
درخواست بررسی کاهش اعتبار کارگزاری‌هادرخواست بررسی کاهش اعتبار کارگزاری‌ها

اکثر بانک‌های طرف قرارداد کارگزاری‌ها نظیر سامان، تجارت، شهر، ملی و پارسیان به صورت ناگهانی اقدام به توقف تخصیص یا کاهش اعتبار اعطایی به کارگزاری‌ها کرده و...

81 بازدید

مشاهده
اختلال هسته معاملاتی فرابورساختلال هسته معاملاتی فرابورس

بروز مشکل در تجهیزات سخت‌افزاری زیرساخت سامانه فرابورس، علت اصلی توقف معاملات این بورس شد که پس از شناسایی مشکل، تیم فنی مشغول رفع آن است.

78 بازدید

مشاهده