با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

خروج سرمایه هنگفت از بورس تهران

اخبار/بورس اوراق بهادار

شنبه 24 تیر 1402

|

مطالعه 2 دقیقه

|

62 بازدید

خروج سرمایه هنگفت از بورس تهران
coma_iconcoma_icon

در هفته‌ای که گذشت نیز به مانند هفته‌های قبل، شاهد خروج پول حقیقی از بورس کشور بودیم و خروج سرمایه در همه‌یِ روزهای هفته ثبت شد.

در هفته‌ای که گذشت نیز به مانند هفته‌های قبل، شاهد خروج پول حقیقی از بورس کشور بودیم و خروج سرمایه در همه‌ی روزهای هفته ثبت شد. در روز شنبه ۱۷اُم تیرماه، 159 میلیارد تومان پول از بورس خارج شد. رقم خروج پول حقیقی در روز یکشنبه ۱۸اُم تیرماه 240 میلیارد تومان و در روز دوشنبه نیز 854 میلیارد تومان بود. روز سه‌شنبه هزار و 693 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس کشور خارج گردید و این مبلغ در آخرین روز کاری هفته به هزار و ۲۱۰ میلیارد تومان کاهش یافت.
در مجموع کل هفتهٔ اخیر، 4 هزار و 156 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج این پول حقیقی، به 831 میلیارد تومان رسید. این مقدار نسبت به هفته گذشته 18 برابر شد و به بیانی دیگر معادل هزار و 706 درصد افزایش است.
بیشترین مقدار خروج پول حقیقی از بازار بورس در روز شنبه ۱۷اُم تیرماه به وبملت (بانک ملت) تعلق داشت و نمادهای سرچشمه، کقزوی و شستا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در مقابل نمادهایی‌ همچون فسبزوار، دسانکو، خدیزل و ناما بیشترین مقدار ورود پول به بورس را داشتند.
روز یکشنبه نیز فارس جایگزین ومبلت در رتبه اول بیشترین خروج سرمایه از بازار بورس شد. در رتبه‌های بعدی نیز خودِ وبملت، کالا و فولاد قرار گرفتند. در مقابل وآیند، ارفع و کاوه بیشترین ورود به بورس را در روز یکشنبه ثبت کردند. روز دوشنبه وبملت بار دیگر به رتبه اول بازگشت و بیشترین خروج از بازار بورس کشور را داشت و نمادهای فارس، سیلام و شپنا در رده‌های بعدی قرار گرفتند. در سوی دیگر، نماد دانا نیز بیشترین ورود را ثبت کردند.
روز سه‌شنبه ۲۰اُم تیرماه وبملت، شبندر و خکمک بیشترین خروج سرمایه حقیقی از بازار بورس را داشتند و در طرف مقابل ناما، ونیرو و حفاری بیشترین ورود سرمایه به این بازار را ثبت کردند. در آخرین روز کاری هفته یعنی چهارشنبه ۲۱اُم تیرماه نیز حکشتی، وآیند، وبملت، خکمک، خساپا و فلوله بیشترین خروج پول حقیقی را از بورس کشور داشتند و نمادهای ناما، وسالت و کترام بیشترین تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی را ثبت کردند.


آخرین اخبار بورس اوراق بهادار

بلاتکلیفی فعالان بازار سرمایهبلاتکلیفی فعالان بازار سرمایه

بازار سهام با نوسان محدودِ شاخص در حوالی کانال دو میلیون واحدی همراه شده...

10 بازدید

مشاهده
فراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی داراییفراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی دارایی

با هدف همگرایی و نزدیک‌تر شدن ارزش بازار سهام و ارزش ذاتی شرکت‌ها از طریق انجام افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها...

14 بازدید

مشاهده
واریز وجه به کارگزاری بدون محدودیتواریز وجه به کارگزاری بدون محدودیت

فعالین بازار سرمایه، بدون محدودیت مبلغ تراکنش می‌توانند تنها از محل کارت بانکی متعلق به خود، وجوه را به حساب کارگزاری‌ها واریز کنند.

51 بازدید

مشاهده
تغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌المللتغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌الملل

مجید عشقی در نشست تخصصی با مدیران و فعالان اقتصادی با موضوع تامین مالی مناطق آزاد از طریق بازار سرمایه در نمایشگاه کیش اینوکس، گفت...

45 بازدید

مشاهده
جزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراثجزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث

برای انتقال سهام عدالت افراد فوت ‌شده در یک فرایند همکاری بین قوه قضائیه، سازمان ثبت احوال، سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قرار شده است...

77 بازدید

مشاهده
واریز سود سهام عدالت تا آخر آذرواریز سود سهام عدالت تا آخر آذر

زمان واریز سود بیش از 49 میلیون دارنده سهام عدالت قطعا تا پایان آذر خواهد بود...

74 بازدید

مشاهده
ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.

سازمان بورس در تصمیمی جدید، اقدام به افزایش ضریب اعتباری از 60 به 65 درصد کرد تا شاید کمک و مرهمی باشد بر بازار سهام آشفته!

82 بازدید

مشاهده