با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

۵۰ شرکت در صف ورود به بورس

اخبار/بورس اوراق بهادار

سه‌شنبه 19 دی 1402

|

مطالعه 2 دقیقه

|

84 بازدید

۵۰ شرکت در صف ورود به بورس
coma_iconcoma_icon

از دی سال گذشته 50 شرکت در صف ورود به بورس هستند و جلسات هیات پذیرش بصورت فوق‌العاده برگزار می‌شود.

به گزارش هامرز، محمود گودرزی در نشست کمیسیون سرمایه‌گذاری و تامین مالی اتاق ایران با اشاره به تکمیل جعبه ابزار بازار سرمایه، اعلام کرد: مشکل اتاق‌ها چه اتاق تهران و چه اتاق ایران، نبود بانک اطلاعاتی کامل از تامین مالی و سرمایه در گردش است اما بورس در این مسیر قدمی برداشت و در همه استان‌ها دبیرخانه تامین مالی ایجاد کرده است.
در حالی آلمان پس از جنگ جهانی دوم بر اساس منابع و صندوق‌های خصوصی، توسعه پیدا کرد که دولت فلج در حوزه تامین مالی و بانک‌های دچار چالش، توان رقم زدن اتفاقات خاصی را ندارند. بنابراین تنها راه موجود برای تامین مالی شرکت‌ها، بازار سرمایه است.
در بورس دو ابزار مشخص تامین مالی و بدهی و دیگری اکوییتی تعریف شده که تامین مالی از ابزار بدهی با نرخ بهره 36 درصدی توجیه اقتصادی ندارد. چرا که با تورم 42 درصدی هیچ کسب و کاری بازدهی منطقی نخواهد داشت.
طی دو سال گذشته نخستین صندوق‌های بخشی، اهرمی و پوشش ریسک در بورس راه‌اندازی شده و قرار است تامین مالی را با ابزاری واقعی و با نگاه اکوییتی عملیاتی شود. همچنین با راه‌اندازی "وی‌دی‌آر" برای کسب و کارهای دارای سود 10 تا 15 میلیارد تومانی، داده‌های شرکت‌ها در پلتفرم سایت بورس بارگذاری می‌شود تا هر نهاد مالی خواهان مشارکت در تامین مالی، قادر به دسترسی اطلاعات شرکت باشد.
از دی سال گذشته 50 شرکت در صف ورود به بورس هستند و جلسات هیات پذیرش بصورت فوق‌العاده برگزار می‌شود. در گذشته تنها شرکت‌های دارای سود چند هزار میلیارد تومانی پذیرش می‌شدند اما هیات پذیرش شرکت‌های دارای سود بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان را هم می‌پذیرد. ورود به بورس مزایایی از جمله معافیت مالیاتی دارد که با افزایش شناوری، معافیت مالیاتی افزایش می‌یابد.
بورس از طریق سازمان امور مالیاتی و بررسی سود شرکت‌ها، تشویق به ورود به بازار سرمایه می‌کند و انتظار می‌رود اتاق‌ها هم از این شیوه بهره گیرند.
 


آخرین اخبار بورس اوراق بهادار

95 درصد بورس منفی شد!95 درصد بورس منفی شد!

در جریان عقب‌نشینی تمام‌عیار و ترس سهامداران از آینده، 95 درصد از نمادها با کاهش قیمت تا 7 درصدی مواجه شدند.

2 بازدید

مشاهده
وعده بهبود نقدشوندگی کارگزارانوعده بهبود نقدشوندگی کارگزاران

درباره ارتباط مالی بین شرکت‌های کارگزاری با صندوق توسعه بازار، تصمیماتی با توجه به بررسی‌های کانون کارگزاران و بخش بازار، گرفته شده که...

18 بازدید

مشاهده
بورس، محلی برای تامین نقدینگی بنگاه‌های اقتصادیبورس، محلی برای تامین نقدینگی بنگاه‌های اقتصادی

بازار سرمایه می‌تواند در افزایش تولید و اتمام پروژه‌های نیمه تمام در کشور کمک‌کننده باشد.

32 بازدید

مشاهده
برنامه‌های سازمان بورس برای شرکت‌هابرنامه‌های سازمان بورس برای شرکت‌ها

تهیه نمونه گزارش تفسیری مدیریت، تدوین دستورالعمل امتیازدهی به ناشران و اصلاح دستورالعمل‌های پذیرش در بورس و فرابورس از جمله اقداماتی بود که انجام شد.

40 بازدید

مشاهده
تقسیم دارایی سهام عدالت متوفیانتقسیم دارایی سهام عدالت متوفیان

سامانه میراث برای وراث متوفیان سهام عدالت راه‌اندازی شد تا انتظار ۱۸ ساله وراث برای تقسیم دارایی متوفیان به پایان برسد.

42 بازدید

مشاهده
درخواست بررسی کاهش اعتبار کارگزاری‌هادرخواست بررسی کاهش اعتبار کارگزاری‌ها

اکثر بانک‌های طرف قرارداد کارگزاری‌ها نظیر سامان، تجارت، شهر، ملی و پارسیان به صورت ناگهانی اقدام به توقف تخصیص یا کاهش اعتبار اعطایی به کارگزاری‌ها کرده و...

81 بازدید

مشاهده
اختلال هسته معاملاتی فرابورساختلال هسته معاملاتی فرابورس

بروز مشکل در تجهیزات سخت‌افزاری زیرساخت سامانه فرابورس، علت اصلی توقف معاملات این بورس شد که پس از شناسایی مشکل، تیم فنی مشغول رفع آن است.

78 بازدید

مشاهده