با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

فتح 1800000 واحد پس از دو سال و نیم

اخبار/بورس اوراق بهادار

یکشنبه 07 اسفند 1401

|

مطالعه 1 دقیقه

|

232 بازدید

فتح 1800000 واحد پس از دو سال و نیم
coma_iconcoma_icon

امروز در حالی شاخص بورس تهران با رکوردشکنی در ارزش معاملات به 1800000 واحد رسید که به غیر از گروه هایی مانند فلزات اساسی و محصولات شیمیایی، در اکثر گروه ها خروج سرمایه شکل گرفت.

بورس تهران همراه با سایر بازارهای مالی این روزها تحت تاثیر رشد شدید قیمت ارز قرار گرفته است و امروز با 3.77% رشد، به محدوده 1800000 واحد رسید.

ارزش معاملات خرد باز هم رکورد زد و به 15000 میلیارد تومان رسید. شاخص هم وزن هم به مانند شاخص کل رشد کرد اما این رشد به مراتب کمتر بود. 2% رشد برای شاخص هم وزن، نشان دهنده تاثیرگذاری شدید سهم های بزرگ در بازار امروز بود. نمادهای فولاد، فملی و فارس هر کدام به تنهایی توانستند بیش از 6000 واحد رشد را برای شاخص کل کسب کنند. اما وضعیت در گروه خودرو، جنجالی ترین گروه ماه های اخیر چندان جالب نبود. با وجود رشد شدید قیمت خودرو در طی روزهای اخیر و عرضه تدریجی خودروها در بورس کالا، ارزش سهام بیشتر شرکت های این گروه نه تنها رشدی نکرد بلکه با افت هم مواجه شد. شاخص کل در حالی به مقاومت 1800000 واحد رسید که در ساعت ابتدایی شروع، بازار با خروج سرمایه همراه بود. خروج سرمایه از بازار سهام همزمان با خروج حدود 1000 میلیارد تومان سرمایه از صندوق های درآمدثابت صورت گرفت.


آخرین اخبار بورس اوراق بهادار

بلاتکلیفی فعالان بازار سرمایهبلاتکلیفی فعالان بازار سرمایه

بازار سهام با نوسان محدودِ شاخص در حوالی کانال دو میلیون واحدی همراه شده...

9 بازدید

مشاهده
فراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی داراییفراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی دارایی

با هدف همگرایی و نزدیک‌تر شدن ارزش بازار سهام و ارزش ذاتی شرکت‌ها از طریق انجام افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها...

14 بازدید

مشاهده
واریز وجه به کارگزاری بدون محدودیتواریز وجه به کارگزاری بدون محدودیت

فعالین بازار سرمایه، بدون محدودیت مبلغ تراکنش می‌توانند تنها از محل کارت بانکی متعلق به خود، وجوه را به حساب کارگزاری‌ها واریز کنند.

51 بازدید

مشاهده
تغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌المللتغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌الملل

مجید عشقی در نشست تخصصی با مدیران و فعالان اقتصادی با موضوع تامین مالی مناطق آزاد از طریق بازار سرمایه در نمایشگاه کیش اینوکس، گفت...

45 بازدید

مشاهده
جزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراثجزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث

برای انتقال سهام عدالت افراد فوت ‌شده در یک فرایند همکاری بین قوه قضائیه، سازمان ثبت احوال، سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قرار شده است...

77 بازدید

مشاهده
واریز سود سهام عدالت تا آخر آذرواریز سود سهام عدالت تا آخر آذر

زمان واریز سود بیش از 49 میلیون دارنده سهام عدالت قطعا تا پایان آذر خواهد بود...

74 بازدید

مشاهده
ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.

سازمان بورس در تصمیمی جدید، اقدام به افزایش ضریب اعتباری از 60 به 65 درصد کرد تا شاید کمک و مرهمی باشد بر بازار سهام آشفته!

82 بازدید

مشاهده