با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

بازاری متعادل، همراه با هیجانات عرضه و تقاضا!

اخبار/بورس اوراق بهادار

سه‌شنبه 29 فروردین 1402

|

مطالعه 1 دقیقه

|

113 بازدید

بازاری متعادل، همراه با هیجانات عرضه و تقاضا!
coma_iconcoma_icon

با اینکه ورود پول به بازار سرمایه مشهود است و دلایل بسیاری مبنی بر رشد این بازار وجود دارد اما همچنان اعتماد کامل به بازار جلب نگردیده و بسیاری از سهامداران از تکرار رویدادهای چند سال اخیر بازار هراس دارند.

با توجه به یک سری پارامترها، خواهیم دریافت که بازار پیش رو شبیه بازار چند سال اخیر نخواهد بود. از جمله این پارامترها می توان به افزایش نرخ تورم و عقب ماندگی بازار سرمایه نسبت به بازارهای ارز، مسکن و خودرو اشاره نمود.

در این راستا افزایش نرخ فروش محصولات شرکت ها نسبت به درآمد حاصل از فروش آن‌ها که منجر به افزایش سود عملیاتی می گردد نیز بسیار بر روند بازار تاثیرگذار خواهد بود. شایان ذکر است افزایش درآمد حاصل از فروش شرکت‌ها و تشدید تورم، کاهش P/E شرکت ها را به همراه خواهد داشت، لذا در این بازار سود واقعی به سهامدارانی تعلق خواهد گرفت که در سهم های بنیادی و جامانده بازار سرمایه گذاری نموده و بر سهامداری خود پافشاری می نمایند.

برخلاف دیدگاه برخی سهامداران و تحلیل گران که به ریزش مجدد بازار اصرار می ورزند، ظاهراً بازار سرمایه محکوم به رشد و ادامه روند صعودی خود می باشد. بازار این روزها دیگر بازار نوسان گیری نیست و به سمت بازاری متعادل و اصولی سوق داده شده است. نوسان گیری و جا به جایی مداوم در چنین بازاری جز جا ماندن از بازار و پرداخت کارمزد معاملات نتیجه دیگری نخواهد داشت.


آخرین اخبار بورس اوراق بهادار

بلاتکلیفی فعالان بازار سرمایهبلاتکلیفی فعالان بازار سرمایه

بازار سهام با نوسان محدودِ شاخص در حوالی کانال دو میلیون واحدی همراه شده...

9 بازدید

مشاهده
فراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی داراییفراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی دارایی

با هدف همگرایی و نزدیک‌تر شدن ارزش بازار سهام و ارزش ذاتی شرکت‌ها از طریق انجام افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها...

14 بازدید

مشاهده
واریز وجه به کارگزاری بدون محدودیتواریز وجه به کارگزاری بدون محدودیت

فعالین بازار سرمایه، بدون محدودیت مبلغ تراکنش می‌توانند تنها از محل کارت بانکی متعلق به خود، وجوه را به حساب کارگزاری‌ها واریز کنند.

51 بازدید

مشاهده
تغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌المللتغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌الملل

مجید عشقی در نشست تخصصی با مدیران و فعالان اقتصادی با موضوع تامین مالی مناطق آزاد از طریق بازار سرمایه در نمایشگاه کیش اینوکس، گفت...

45 بازدید

مشاهده
جزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراثجزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث

برای انتقال سهام عدالت افراد فوت ‌شده در یک فرایند همکاری بین قوه قضائیه، سازمان ثبت احوال، سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قرار شده است...

77 بازدید

مشاهده
واریز سود سهام عدالت تا آخر آذرواریز سود سهام عدالت تا آخر آذر

زمان واریز سود بیش از 49 میلیون دارنده سهام عدالت قطعا تا پایان آذر خواهد بود...

74 بازدید

مشاهده
ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.

سازمان بورس در تصمیمی جدید، اقدام به افزایش ضریب اعتباری از 60 به 65 درصد کرد تا شاید کمک و مرهمی باشد بر بازار سهام آشفته!

82 بازدید

مشاهده