با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

تاکید بر ضرورت تجدید ارزیابی دارایی شرکت‌ها

اخبار/بورس اوراق بهادار

شنبه 22 مهر 1402

|

مطالعه 2 دقیقه

|

102 بازدید

تاکید بر ضرورت تجدید ارزیابی دارایی شرکت‌ها
coma_iconcoma_icon

تجدید ارزیابی نکردن دارایی شرکت‌ها طی چند سال اخیر موجب عدم کنار گذاشتن مبالغی جهت بروزرسانی و توسعه ابزارهای تولید صنایع شده است.

به گزارش هامرز، رضا عیوضلو با تاکید بر ضرورت تجدید ارزیابی دارایی شرکت‌ها گفت: تجدید ارزیابی نکردن دارایی شرکت‌ها طی چند سال اخیر موجب عدم کنار گذاشتن مبالغی جهت بروزرسانی و توسعه ابزارهای تولید صنایع شده است.
رضا عیوضلو عضو هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در رابطه با ضرورت تجدید ارزیابی دارایی شرکت‌ها اظهار کرد: با توجه به ثبت آمار بالای تورم طی سال‌های اخیر، ضروری است که آثار تورمی را در صورت‌های مالی شرکت‌ها مشاهده کنیم. به همین منظور لحاظ کردن بهای تاریخی دارایی‌ها در ترازنامه نمی‌تواند تصویر مناسبی از شرکت‌ها ارائه ‌دهد.
وی افزود: تجدید ارزیابی نکردن دارایی شرکت‌ها طی چند سال اخیر موجب عدم کنار گذاشتن مبالغی جهت بروزرسانی و توسعه ابزارهای تولید صنایع شده است، که در صورت ادامه پیدا کردن شرایط موجود، رشد سودآوری صنایع با چالش‌های عمده مواجه خواهد شد.
عضو هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: بنابراین با توجه به مسائل مذکور و ایجاد یک چشم‌انداز مناسب برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی ضروری است که بحث تجدید ارزیابی دارایی شرکت‌ها به صورت قانونی در دستور کار قرار گیرد.
عیوضلو در ادامه گفت: تجدید ارزیابی دارایی تمام شرکت‌ها را جهت درج در برنامه توسعه هفتم به مجلس در قالب یک طرح ارائه دادیم، اما نمایندگان قوه مقننه تنها با تجدید ارزیابی شرکت‌های زیان‌ده دولتی موافقت کردند.
معاونت نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس در پایان بیان کرد: برای ایجاد هماهنگی بین صورت‌های مالی تمام شرکت‌های مندرج در بازار سهام در تلاش هستیم تا تجدید ارزیابی باقی شرکت‌های دولتی را در بودجه ۱۴۰۳ لحاظ کنیم.
 


آخرین اخبار بورس اوراق بهادار

پرداخت بدون محدودیت در درگاه‌های پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدمپرداخت بدون محدودیت در درگاه‌های پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدم

در راستای تسهیل خدمت‌رسانی به سهامداران بازار سرمایه، قابلیت پرداخت بیش از ۱۰۰ میلیون تومان در درگاه‌های پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدم فراهم شد.

80 بازدید

مشاهده
عرضه پروژه‌های مناطق آزاد در بورسعرضه پروژه‌های مناطق آزاد در بورس

برای ورود مناطق آزاد به بورس، مذاکراتی انجام شده و میز مشترکی شکل گرفته تا پروژه‌های سرمایه‌گذاری این نقاط به صورت صندوق یا شرکت پروژه در بازار سرمایه عرضه شود.

81 بازدید

مشاهده
تسهیل جذب نقدینگی صنایع با اوراق بدهیتسهیل جذب نقدینگی صنایع با اوراق بدهی

به سبب افزایش حجم تقاضا، موانع و نوع بهره‌مندی از ابزارها، تامین مالی بحث چندوجهی به حساب می‌آید.

60 بازدید

مشاهده
درخواست ابطال مصوبه جدید بورسدرخواست ابطال مصوبه جدید بورس

شکایت دو وکیل بابت مغایرت مصوبه جدید بورس به دیوان عدالت و درخواست ابطال

68 بازدید

مشاهده
۵۰ شرکت در صف ورود به بورس۵۰ شرکت در صف ورود به بورس

از دی سال گذشته 50 شرکت در صف ورود به بورس هستند و جلسات هیات پذیرش بصورت فوق‌العاده برگزار می‌شود.

52 بازدید

مشاهده
تغییر زمان‌بندی انتقال سهام عدالت متوفیان به وراثتغییر زمان‌بندی انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث

سامانه میراث برای متوفیان سال‌های ۱۳۸۴ تا ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹ سهام عدالت بازگشایی شده تا فرایند انتقال سهام به وراث تسریع یابد.

61 بازدید

مشاهده
مانعی برای عرضه اولیه سهام بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی نیست.مانعی برای عرضه اولیه سهام بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی نیست.

مانع جدی برای عرضه اولیه سهام پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بورس وجود ندارد و با ورود به بازار سرمایه ضمن شفاف‌ شدن فرآیندهای مالی...

71 بازدید

مشاهده