با هامرز، خدمات متمایز را در بازار سرمایه تجربه کنید.افتتاح حساب

موجی از بی‌اعتمادی سهامداران در بازار بورس

اخبار/بورس اوراق بهادار

یکشنبه 01 مرداد 1402

|

مطالعه 2 دقیقه

|

69 بازدید

موجی از بی‌اعتمادی سهامداران در بازار بورس
coma_iconcoma_icon

بازار سهام، در وضعیت ناگواری قرار دارد؛ از یک سو، با رکود معاملاتی مواجه است و از سوی دیگر هم با صف‌های طویل فروش و خروج پول حقیقی روبه‌رو شده‌ است.

بازار سهام، در وضعیت ناگواری قرار دارد. از یک سو، با رکود معاملاتی مواجه است و از سوی دیگر هم با صف‌های طویل فروش و خروج پول حقیقی روبه‌رو شده‌ است.
دیروز، ۱۴۰۲/۴/۳۱، شاخص‌های بازار سهام ریزش شدیدی را تجربه کردند و نمادهایی که به رنگ قرمز در آمده بودند نیز افزایش یافته بودند. حدود ۸۰ درصد از نمادها، ریزش قیمت شدیدی را به خود دیدند. بیشترین اثر منفی از سمت نمادهای شستا، فارس، تاپیکو، شتران، شپدیس، پارسان و نوری دیده می‌شد. این نمادها بیشترین تأثیر منفی را روی شاخص‌های کل و هم‌وزن بازار بورس گذاشتند.

سرانه‌ فروش حقیقی در روز ۳۱م تیر، خیلی بیشتر از سرانه خرید بود و سهم سرانه‌ فروش هر کد معاملاتی حقیقی، ۳۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سهم سرانه خرید، ۲۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود.
همچنین خروج ۷۷۶ میلیارد تومان از بازار، نشان‌دهنده این قضیه است که نسبت به چهارشنبه ۶۴ برابر بیشتر خروج سرمایه از بازار را شاهدیم.

علاوه بر همه‌ی این‌ها، ارزش معاملات خرد با ارزش ۴ هزار و ۳۴۶ میلیارد تومان، به کمترین رقم خود در پنج ماه اخیر از ابتدای اسفند رسیده‌ است و ۳۴ درصد افت را شاهد بوده است.

اغلب گروه‌ها قرمزپوش بودند و تنها گروه‌هایی که وضع به‌نسبت بهتر و سبزتری را شاهد بودند، گروه‌های لاستیک و پلاستیک بودند. معامله‌گران، انتظارات بسیار منفی‌ای از بازار دارند و به بازار به شدت بی‌اعتماد و نامطمئن هستند.
برای معکوس کردن انتظارات منفی، نیاز به سیگنال مثبت داریم که خریداران را به سمت بازار بخواند. سیگنالی که هنوز نیامده و همچنان منتظرش هستیم!


آخرین اخبار بورس اوراق بهادار

بلاتکلیفی فعالان بازار سرمایهبلاتکلیفی فعالان بازار سرمایه

بازار سهام با نوسان محدودِ شاخص در حوالی کانال دو میلیون واحدی همراه شده...

7 بازدید

مشاهده
فراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی داراییفراخوانی شرکت‌ها برای تجدید ارزیابی دارایی

با هدف همگرایی و نزدیک‌تر شدن ارزش بازار سهام و ارزش ذاتی شرکت‌ها از طریق انجام افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها...

10 بازدید

مشاهده
واریز وجه به کارگزاری بدون محدودیتواریز وجه به کارگزاری بدون محدودیت

فعالین بازار سرمایه، بدون محدودیت مبلغ تراکنش می‌توانند تنها از محل کارت بانکی متعلق به خود، وجوه را به حساب کارگزاری‌ها واریز کنند.

49 بازدید

مشاهده
تغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌المللتغییر دامنه نوسان و تاسیس بورس بین‌الملل

مجید عشقی در نشست تخصصی با مدیران و فعالان اقتصادی با موضوع تامین مالی مناطق آزاد از طریق بازار سرمایه در نمایشگاه کیش اینوکس، گفت...

45 بازدید

مشاهده
جزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراثجزئیات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث

برای انتقال سهام عدالت افراد فوت ‌شده در یک فرایند همکاری بین قوه قضائیه، سازمان ثبت احوال، سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قرار شده است...

77 بازدید

مشاهده
واریز سود سهام عدالت تا آخر آذرواریز سود سهام عدالت تا آخر آذر

زمان واریز سود بیش از 49 میلیون دارنده سهام عدالت قطعا تا پایان آذر خواهد بود...

72 بازدید

مشاهده
ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.ضریب اعتباری خرید سهام از 60% به 65% افزایش یافت.

سازمان بورس در تصمیمی جدید، اقدام به افزایش ضریب اعتباری از 60 به 65 درصد کرد تا شاید کمک و مرهمی باشد بر بازار سهام آشفته!

80 بازدید

مشاهده